Windows 10 “lielo” atjauninājumu instalāciju saīsinās līdz 30 minūtēm

Windows izstrādātāju komanda paziņojusi patīkamu jaunumu Windows 10 lietotājiem – izdevies pamatīgi saīsināt laiku, ko dators stāv dīkā pie “lielo” atjauninājumu instalēšanas. Līdz 2017. gada aprīlim, kad izlaida Creators Update, PC nevarēja lietot vismaz 82 minūtes. Oktobrī iznāca Fall Creators Update, un to jau varēja uzinstalēt 51 minūtē. Nolemts iet vēl tālāk, un Microsoft sola, ka aprīlī gaidāmo Feature Update for Windows 10 Version 1803 (Redstone 4) varēs uzlikt 30 minūšu laikā.

Kādā veidā panākts tik straujš uzlabojums?

Jau ne reizi vien dzirdēts, ka atjauninājumu apjoms ar katru reizi samazinās. Kā fona serviss ieviests Unified Update Platform, kas sagatavo optimālu atjaunināšanu. Visi procesi tiek sadalīti pa diviem posmiem – Online Phase un Offline Phase. Online posmā veicamie darbi netraucē lietot datoru; tie norisinās fonā. Offline darbi ir tie, kas tiek veikti pēc restarta, kad PC vairs nav lietojams.

Kā notiks atjaunināšanās uz Windows 10 Version 1803?

Online Phase:

 1.  Windows veic pieejamo atjauninājumu pārbaudi
 2.  Tiek lejuplādēts Feature Update Payload
 3.  Lietotāja faili tiek sagatavoti migrācijai (jaunums, ko agrāk veica offline posmā)
 4.  Jaunā Windows versija tiek izvietota pagaidu darba mapēs (jaunums, ko agrāk veica offline posmā)
 5.  PC gaida atļauju veikt restartu, lai sāktu jaunināšanu

 

Offline Phase:

 1. PC sāk restartu, lai palaistu atjauninājuma instalatoru
 2. Migrē draiverus u.c. svarīgos OS failus
 3. Migrē lietotāja failus
 4. PC atkal restartējas un pabeidz instalāciju
 5. Sākas OOBE (Out-of-Box Experience) process

 

Dalies :

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

5 Responses

 1. Kā fonā notiekoša darbība var netraucēt darbu ar datoru? Windows 10 ir murgs augstākajā pakāpē. Telemetrija, piespiedu apdeiti un vispārējs debīlimsms.

 2. Musdienas recommendet nozime obligati, piem. Microsoft win 10 mobile dzivo bez antivirusa, nez kapec pats windows 10 uz dekope nav bez antivirusa, viss sandbox un problema atrisinata? Vel gaidu ka microsofts atvers visus formatus sakot dod programmas kas jedz visu, vai savu alternativu open source progam

 3. Vienmer atverts tehnologijam, bet Windows vide, tuvakos gadus paliksu noteikti W7 user ;D

  Ja kadu dienu, pec gadiem 10, nejies kada programma vai spele uz Windows 7, tad lietosu Mac OS un veiksu parmainas datoru dzive 🙂
  Kamer Windows 10 neatcels visu so idiotismu, un jutisos nedross, par to, ka manas datora privatas bildes/saturu var kads redzet, tikmer, lai Microsoft dirst.

Atbildēt

Jaunākie apskati
Tev varētu interesēt