Tehnika

Sony izlaiž Alpha 1 – iespējams jaudīgāko bezspoguļa kameru pasaulē

Sony vakar paziņoja par savu modernāko bezspoguļa kameru – Alpha 1, kurai ir 50.1 MP pilna kadra sensors, kas spēj nepārtraukti fotografēt ar 30 attēliem sekundē un ierakstīt 8K video ar 30 kadriem sekundē.

Šī kamera var izklausīties pēc sapņa sporta un aktīvās atpūtas fotografētājiem. Sony apgalvo, ka pat ar tās lielo sensoru, kamera var noķert līdz 155 sakompresētiem RAW attēliem vai 165 pilna kadra JPEG attēliem ar līdz pat 30 kadriem sekundē ar elektronisko slēdzi, vienlaikus saglabājot auto fokusa un automātisko izgaismošanu.

Šī auto fokusa un automātiskās izgaismošanas sistēma var veikt līdz pat 120 aprēķiniem sekundē. To visu iespējams redzēt  caur augstas izšķirtspējas OLED elektronisko skatu meklētāju ar atsvaidzināšanas ātrumu 240Hz — kas pēc Sony apgalvojuma ir pasaulē pirmais. Alpha 1 piedāvā  standarta ISO diapazonu 100 –32 000 (paplašināms līdz 50 –102 400).

Sony Alpha 1

Sony auto fokusa sistēma joprojām ir, iespējams, labākā visā tirgū, un uzņēmums apgalvo, ka Alpha 1 auto fokuss ir ievērojami uzlabots, lai labāk ķertu cilvēku un dzīvnieku kadrus. Sony apgalvo, ka “optimizēti algoritmi nodrošina sekošanas uzturēšanu pat tad, ja kāds sēdošs putns pēkšņi veic lidojumu vai kadrējums pēkšņi mainās”.

Kas attiecas uz video, tad Alfa 1 var filmēt 8K30 un 4K120 — gan 10 bitu formātā, gan ierakstīt 4K ar ātrumu līdz 60 kadriem sekundē, nodrošinot pilnu sensora nolasīšanu bez pikseļu kodēšanas. Zemāk varat apskatīt video, kuri filmēti ar Sony Alpha 4K kvalitātē ar 120 un 60 kadriem sekundē:

Jaunā Sony Alpha 1 fotokamera var šķist visai dārga – tā maksās 6500 ASV dolārus jeb aptuveni 5342 Eur. Tās augstās cenas un tehniskās specifikācijas dēļ, šķiet, ka tā vislabāk būs piemērota sporta, aktīvās atpūtas, kā arī dabas fotogrāfiem, kas vēlas tvert dzīvnieku kadrus.  Piegādes tiks uzsāktas jau martā.

Avots: The Verge

Attēlu avoti: Sony Alpha 1 YouTube video

Atbildēt

Līdzīgi raksti