Apple roboti spēj pārstrādāt 23 dažādus iPhone modeļus

Par godu Zemes dienai Apple laida klajā jaunu video par saviem pārstrādes robotiem. Tagad tajā var nodot 23 dažādus viedtālruņa modeļus. 

Apple jaunais “Recycling Robots” video Apvienotās Karalistes YouTube kanālā vēsta, ka Deizija un citi roboti tagad spēj iegūt pārstrādājamus materiālus no plašāka modeļu klāsta. Pastāv iespēja, ka uzņēmums pieņems ierīces, kas ir vēstures grāmatā jau laiku. 

Papildus video, uzņēmuma atjaunotā Trade In lapa rosina cilvēkus pārstrādāt savus iPhone. “Šajā Zemes dienā izmantosim Jūsu ierīci labiem mērķiem,” saka uzņēmums. Tiek pieminēts, ka, nododot savu viedtālruni, klients iegūs kredītus, ko izmantot nākamajam pirkumam. 

Tomēr ir pāris vērā ņemamas piezīmes. Virzoties zemāk Apple mājaslapā, tiek minēts “kad saņemsim Jūsu ierīci, tā tiks kārtīgi izpētīta un izvērtēta atkārtotai izmantošanai vai pārstrādei”. Taču Apple apgalvo, ka pārstrādās ierīces, kabeļus, uzlādes kastītes, aksesuārus un citu tamlīdzīgu elektroniku bez maksas. Neatkarīgi no tā, vai ierīce ir novirzīta uz pārstrādi vai otrreizēju izmantošanu, ražotājs sola, ka tā tiks  “pielietota video atbildīgā veidā”. 

Paralēli Trade In virzienam, ražotājs arī atklājis savu progresu, ko veicis tuvojoties Apple 2030 mērķim. Līdz konkrētajam gadam tas vēlas kļūt “oglekļa neitrāls”.

Uzņēmums saka, ka, salīdzinoši ar 2020. gadu, tā piegādes ķēde un globālās operācijas darbina trīs reizes vairāk tīras elektroenerģijas. Lai kompensētu elektrību, ko izmanto Apple fani, lai uzlādētu un darbinātu savas ierīces, ražotājs paziņojis par masīviem saules enerģijas projektiem Mičiganā un Spānijā. Līdz 2024. gada beigām šajās vietās kopīgi tiks uzražoti 237 megavati tīras enerģijas. 

Apple vēl ir garš ceļš līdz 2030. gada ambiciozajam mērķim. Tehnoloģiju fani var pielikt savu palīdzīgo roku, nododot vecās ierīces otrreizējai pārstrādei. 

Avots: TechRadar

Dalies :

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Atbildēt

Jaunākie apskati
Tev varētu interesēt