Bostom Dynamics Atlas robots var veikt parkūru

Uz papīra, Boston Dynamics ir robotu būvēšanas tirgū, bet patiesībā uzņēmuma galvenais produkts ir fascinējoši video ar robotiem. Mēs esam redzējuši kā mehāniskie radījumi iet, skrien, lec un veic sarežģītākas kustības. Tagad labi zināmais Atlas robots var veikt parkūru jeb pārvarēt šķēršļu joslas. Vairs nav jāgaida ilgi, līdz roboti varēs pārvarēt visus šķēršļus.

Boston Dynamics dibināja Masačūsetsas Tehnoloģijas Institūta(Massachusetts Institute of Technologi vai MIT) profesors Marks Raiberts(Marc Raibert) pirms 25 gadiem. Tas eksistēja kā neatkarīgs uzņēmums līdz 2013. gadam, kad to nopirka Google. Tomēr, dažus gadus vēlāk Google to tālāk pārdeva Japāņu tehnoloģiju konglomerātam Softbank. Visu laiku Boston Dynamics turpināja veidot iespaidīgas robotu spēju demonstrācijas.

Uzņēmuma robotu demonstrācijas, kuras mēs esam redzējuši, parasti ir iespaidīgas vienā no diviem veidiem. Pirmajā gadījumā tie kustībā ļoti līdzinās mums, otrajā tie dara lietas, kuras spēj tikai neliels daudzums cilvēku. Pirms dažiem gadiem mūs pārsteidza Atlas robots, kurš spēja celt kastes un palikt stāvošs, kamēr cilvēks to grūda ar nūju. Paldies robotiem, ka tie nerīkoja sacelšanos pēc tādas grūstīšanas, tas nebija jauki. Tagad Atlas roboti var arī veikt parkūra trikus.

Video klipu robots iesāk ar vienkāršu palēcienu pāri baļķim. Tad kamera pārslēdzas uz objektiem priekšā – iespaidīga rinda ar koka platformām. Ko dara robots? Tas turpina skriet (jā, tas skrien) un lec no vienas platformas uz otru, izmantojot vienu kāju, lai virzītu sevi augšā uz nākamo, līdz kamēr tas tiek līdz galam.

Platformas ir diezgan augstas, katra ir 40cm virs iepriekšējās un Atlas robots ir īsāks par cilvēka vidējo auguma garumu , izskatās diezgan iespaidīgi. Cilvēks labā formā varētu paveikt to pašu, bet daudzi no mums nevarētu.

Saskaņā ar Boston Dynamics, robota programmatūra lieto visas ķermeņa daļas, lai ģenerētu kustībai nepieciešamo spēku. Atlas izmanto datora redzi un redzamas iezīmes uz platformām, lai izlemtu, kad un kā novirzīt savu svaru. Programma neizpilda vienkāršu virkni ar iepriekš saglabātām kustībām, tā plāno tālākās darbības kustības laikā. Cerēsim, ka roboti neizlems mūs kādu dienu iznīcināt. Redzams, ka stāvēšana uz augstām platformām mūs nepasargātu.

Avots: extremetech.com

Dalies :

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

One Response

Atbildēt

Jaunākie apskati
Tev varētu interesēt