Kā uzlabot iOS 16 akumulatora patēriņu?

iOS 16 ir ar mums jau vairāk kā divas nedēļas un esam atraduši iestatījumus, kurus ieslēdzot vai izslēdzot, ietaupīsi akumulatora darbības laiku.

Kā atrast lietotnes, kas tērē akumulatoru visvairāk?

Sāksim ar to, lai vienkāršāk būtu sekot līdzi savam akumulatora uzlādes līmenim, ieslēgsim akumulatora uzlādes līmeni procentos

Foto: Erkils, notepad.lv

Dark Mode ne tikai izskatās glauni, bet ar iOS16 tagad arī samazina akumulatora patēriņu.

Settings > Display & Brightness > Dark Mode

Settings > Accessibility > Display & Text Size > Reduce White Point 

Samazināsim krāsu intensitāti. Mainot krāsu intensitāti, displejs paliks vai nu vēl gaišāks, vai vēl tumšāks.

Apple rekomendē atstāt ieslēgtu Auto-Brightness režīmu, lai, kad neizmantojat ierīci, ekrāns aizmigtu un paliktu tumšāks, tādējādi taupot akumulatora uzlādes līmeni.

Settings > Accessibility > Motion > Limit Frame rate

Ierobežo kadru ātrumu, jeb Frame rate. Šis samazinās displeja atjaunošanās biežumu līdz 60 Hz, jeb 60 FPS no 120Hz, jeb 120FPS (Frames per second). Taču atceries, ka līdz ko būsi pieradis pie 120HZ, būs visai grūti atgriezties pie zemāka ekrāna atjaunošanās biežuma.

 

Aizverot aplikācijas, darbības laiks samazinās… nedaudz

Galvenais iemesls, kāpēc lietotājs vēlētos aizvērt aplikācijas ir gadījumā, ja tās pēc atvēršanas beigušas strādāt vai neatbild. Aizverot tās, ietaupīsiet pavisam nedaudz akumulatora, jo, kad esiet beidzis lietot aplikāciju un tikai minimizējat to, aplikācija paliek ”miega režīmā” un būtiski nemaina akumulatora patēriņu

Settings > General > Background App Refresh

Background App Refresh, ļauj lietotnēm ”pamosties” no miega režīma un pārbaudīt vai pieejami atjauninājumi un jauns saturs. Izejiet cauri savām aplikācijām, izvērtējiet no kurām aplikācijām vēlaties saņemt paziņojumus, jaunumus, atjauninājumus un izslēdziet nevajadzīgās lietotnes.

Foto: Erkils, notepad.lv

Izmanto oriģinālos lādētājus

Šī ir viena no svarīgākajām lietām visā sarakstā. Jā, oriģinālie Apple produkti var būt padārgi, bet jauns telefons noteikti sanāks dārgāk. Neorģināli produkti, ne tikai samazinās akumulatora ietilpību, bet arī bojās to!

Settings > Privacy & Security > Analtics & Improvements

Kad šīs funkcijas ir ieslēgtas, iPhone savāc datus par lietotāju un par to kā lietotājs izmanto savu viedtālruni, nododot informāciju Apple. Izslēdzot šīs funkcijas, samazināsiet akumulatora patēriņu. Visas šīs funkcijas iespējams izslēgt  Analytics & Improvements iestatījumu sadaļā.

Foto: Erkils, notepad.lv

Settings > Privacy & Security > Location Services > Share my location

Atrašanās vietas servisi un precīza atrašanās vieta ne vienmēr būs noderīga. It īpaši, ja uztraucies par savu atrašanās vietu un datu noplūdi, tāpēc izslēdzam to, un arī akumulatora patēriņš ievērojami samazināsies.

Settings > Privacy & Security > Location Services > System Services

Šeit parādās daudz lietotņu, kuras varat izslēgt, izvērtējiet, kas no saraksta ir vajadzīgs un izslēdziet liekās.

Significant Locations arī ieteicams izslēgt, lai ietaupītu akumulatora patēriņu. Šī ir funkcija, kas precizē lietotāja atrašanās vietu.

Settings > Privacy & Security > Location Services > System Services > Product Improvement

Šeit ir trīs funkcijas, kuras ikdienā derētu izslēgt. iPhone Analytics sūta lietotāja datus Apple, lai varētu izvērtēt lietotāja darbības, mēģinot uzlabot iOS nākotnē. Improve Maps gluži vienkārši uzlabo Maps lietotnes darbspēju, Routing & Traffic funkcija, kamēr pārvietojaties nodod datus Apple par jūsu atrašanās vietu, braukšanas ātrumu, lokāciju u.c

Foto: Erkils, notepad.lv

Settings > Mobile Data > Mobile Data Options > Voice & data

Tagad par funkciju, kuru jebkuram iPhone ar 5G lietotājam noteikti vajag izslēgt. Lai iPhone savienotos ar internetu, tam ir jāizmanto akumulators. Jo sliktāks signāls, jo lielāks akumulatora patēriņš. Ja nav pieejams perfekts 5G savienojums, labāk pārslēgties no 5G On uz 5G auto, bet, ja savienojums ir pavisam slikts, tad LTE būs lietotāja labākais variants.

Settings > Mail > Accounts > Fetch New Data

Kamēr ir ieslēgta Push funkcija, iPhone ir savienots ar e-pastu, un līdz ko saņemiet jaunu ziņojumu, tas uzreiz tiek nogādāts uz paziņojumiem. Šī ir viena no funkcijām, kas patērē visai daudz akumulatoru, tādēļ, ja nav ļoti nepieciešama, ieteiktu to izslēgt. Lai nepalaistu garām e-pasta ziņojumus, izmantojiet iespēju Fetch un uzlieciet laika intervālu, ik pēc kura viedtālrunis pārbauda datus un paziņojumus.

Foto: Erkils, notepad.lv

Do not Disturb režīms

Šis režīms ir ļoti labs dienas laikā, kamēr esiet darbā, vai negribiet lai jūsu ierīce sūta neskaitāmus paziņojumus. Tas arī samazinās akumulatora patēriņu, jo viedtālrunis ”nepamodīsies” no dažādajiem paziņojumiem, ko saņemat pa dienu.

Mini padomi:

Restartētējiet savu iPhone vismaz reizi nedēļā

Tas viedtālrunim palīdzēs tikt galā ar nelielām programmatūras problēmām, kas sakrājas, lietotājam pat īsti nepamanot – to varētu nosaukt par iPhone higiēnu.

Turi savu iPhone vēsā vietā

Jā, izklausās nedaudz dīvaini, bet ticiet vai nē – šis ir viens no lielākajiem akumulatora patērētājiem visā šajā sarakstā!

iPhone, iPad, iPod un Apple Watch strādā vislabāk no 0°C līdz 35°C

Dalies :

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Atbildēt

Jaunākie apskati
Tev varētu interesēt