Pārtikas piegādes drons iesprūst elektrolīnijā un pārtrauc elektrības piegādi

Pārtikas piegādes drons, ko ekspluatēja Alphabet meitas uzņēmums Wing Austrālijas pilsētā Brisbenā nosēdies elektrolīnijā un aizdedzies. Līdz ar to Energex, elektrības piegādes uzņēmums, bija spiest pārtraukt elektrības piegādi daļai mājsaimniecību.

ABC News raksta, ka uz 45 minutēm bez elektrības palika aptuveni 2000 personas, bet 300 klientiem bija jāgaida 3 stundas. Energex pārstāvis The Age pastāstījis, ka drons nolaidies uz 11000 voltiem, bet pēc brīža aizdedzies un nogāzies zemē. Uzņēmuma Wing preses pārstāve min, ka drons veicis “piesardzības kontrolētu nosēšanos … un tam sanācis atpūsties uz elektrolīnijas.” Uzņēmums jau atvainojies par sagādātajām neērtībām un uzsācis notikuma izpētes procesu.

Energex pārstāvis  ABC News stāsta: “Šī ir pirmā reize, kad esmu redzējis, kā tas notiek. Tas vienkārši varēja būt iekārtu darbības traucējums. Iespējams, tā bija cilvēciska kļūda.” Viņš piebilda, ka tīklam nav nodarīts kaitējums un Energex ātri reaģēja uz problēmām. “Pasūtītais ēdiens vēl bija karsts drona piegādes kastē, kad tur ieradās apkalpe,” piemetināja uzņēmuma pārstāvis.

“Pirms piecpadsmit gadiem mēs lūdzām cilvēkus būt uzmanīgiem, Ziemassvētkos saviem bērniem dāvinot vēja pūķus un uzmanīt, kur viņi tos izmanto,” sacīja Energex preses pārstāvis. “Tagad mēs lūdzam vecākus būt ļoti uzmanīgiem ar to, kur viņu bērni lido ar saviem droniem.”

Šoreiz dronu vadīja Wing, Google mātes uzņēmuma Alphabet meitas uzņēmums. Wing droni veic autonomus lidojumus, lai piegādātu pārtiku un dzērienus. Parasti lidojumi ir visai īsi un ilgst mazāk nekā 10 minūtes. Pašlaik uzņēmums darbojas trijās valstīs – ASV, Somijā un Austrālijā –, taču Austrālijas mazpilsētās ir guvis īpašus panākumus.

No pagājušā gada augusta Wing piedāvāja piegādes aptuveni 100 000 klientiem Brisbenā, kur notika avārija un ir veicis aptuveni 200 000 piegādes kopš marta. Uzņēmums stāsta, ka dronu piegādes ir īpaši piemērotas piepilsētas teritorijām, jo šie reģioni nodrošina daudz klientu, vieglus lidošanas apstākļus, un piegādes uzņēmumi tos ne tik labi apkalpo kā pilsētas.

Avots: The Verge

Dalies :

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Atbildēt

Jaunākie apskati
Tev varētu interesēt