Alcatraz AI ir Start-up tipa uzņēmums, kas veido Face ID – sistēmu, kas ar kameru un sensoriem spēj atpazīt cilvēku pēc sejas vaibstiem. Face ID paredzēts, lai ofisos aizvietotu čipu sistēmas, kas tikai konkrētas personas ielaiž noteiktās telpās.
Ja aizdomājamies, šķiet dīvaini, ka mums ir pieejami telefoni, kas spēj nolasīt pirkstu nospiedumus, taču vairumā ofisu vēl joprojām tiek izmantotas čipu sistēmas. Tiesa, ka ir ofisi, kas izmanto pirkstu nospiedumu atpazīšanas sistēmas, jo tās ir daudz drošākas.
Iedomājieties situāciju, kad pēc pusdienām, pie pirkstu nolasīšanas sensoriem izveidojas rinda. Un vēl piedevām, pieņemot jaunus darbiniekus, sistēmai nepieciešama viņu biometriskā informācija, kuru daudzi noteikti nevēlētos sniegt.
Alcatraz AI piedāvā ātrāku personas autentifikācijas sistēmu. Kā tā strādā? Iestājoties darbā, tiek piešķirts čips. Pirmās reizes, kad čips tiek izmantots, Alcatraz AI sistēma noskenē personas seju un sistēmā izveido tai modeli. Kad modelis ir izveidots, sistēma to vēl pāris reizes pilnveidos un drīz vien personai vairs nebūs nepieciešams čips – sistēma, nolasot sejas vaibstus un konkrētas detaļas, atvērs durvis.
Uzņēmums ir izveidojis sistēmu ar trim dažādiem sensoriem, kas ietver RGB un infrasarkanos sensorus 3D modeļa izveidošanai. Sākumā klienti maksā par Alcatraz AI čipu/sejas lasītāju uzstādīšanu, taču vēlāk tikai gada maksu par platformas izmantošanu.
Alcatraz AI klienti saņem analītiku, reāllaika paziņojumus. Šādi Alcatraz AI var noteikt, vai kāds mēģina ielavīties konkrētā telpā, kā arī vai kāds cilvēkam seko. Alcatraz AI ideja ir tāda, ka piedāvātajām licences izmaksām būtu jāsedz tas, ko uzņēmums maksājis par apsardzi. Šāda sistēma prasa mazāk laika, kā pirkstu nolasīšana, kā arī ir ērtāka un drošāka.
One Response
Nosaukums atbilstošs Alcatraz. Šajā lauciņā viņiem varētu konkurēt firmas ar nosaukumiem Gestapo Security, Big Brother Solutions un Spy Privacy Inc.