Elektriskais bagijs NZT no Nikola Motor

Nikola Motor ir Amerikā veidots uzņēmums, kas specializējies hibrīda kravas automašīnu ražošanā. Izmantojot savas zināšanas transportlīdzekļu ražošanā, uzņēmums izveidojis vieglo automašīnu NZT. Šo jaunumu Nikola Motor prezentēja aprīļa vidū Arizonā kopā ar jaunajiem elektrisko kravas automašīnu modeļiem. NZT ir bagija tipa mašīna (krosa sacensībām paredzēts apvidus automobilis), kas būvēta bezceļiem.

NZT nozīmē “net zero toll” jeb latviski sakot automašīna, kas nerada emisijas. Automašīnai ir 35 collu jeb 88,9 cm augstas riepas un motoriņš pie katra riteņa. NZT, neierasti bagija tipa automašīnām, ir jumts un durvis, kā klasiskām automašīnām. Tai arī ir HVAC sistēma, kas silda vai dzesē salona gaisu. Salona dizains ir visai vienkāršs, tam ir divi skārienjūtīgi paneļi.


NZT ir 590 zirgspēki. Nikola Motor apgalvo, ka ātrumu no 0 līdz 60 jūdzēm jeb 96,6 km/h automašīna spēj uzņemt 4 sekunžu laikā. Ar pilnu akumulatoru iespējams nobraukt attālumu līdz 150 jūdzēm jeb 241 km. Akumulatoram ir 125 kWh ietilpība. Visam papildus, NZT ir 1360 kg vilkšanas jauda. Kā arī automašīna var pavadīt līdz pat 30 minūtēm 1 m ūdens dziļumā.

Nikola Motor elektriskais bagijs NZT būs samērā dārgs – prognozētā pārdošanas cena ir sākot no 80 000 ASV dolāriem jeb 71 430 Eur. Ražošanu plānots uzsākt 2021. gadā.

Avots: The Verge

Apskatīt NZT nicolamotors.com mājas lapā.

Dalies :

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Atbildēt

Jaunākie apskati
Tev varētu interesēt