Huawei sāk tirgot klēpjdatorus, kuros darbojas Linux

Kopš Huawei tika iekļauts ASV melnajā sarakstā, kompānijas produktu nākotne ir uz jautājuma zīmes. Līdz šim Huawei nav izrādījuši satraukumu par spēju pašiem saražot nepieciešamās aparatūras sastāvdaļas, bet programmatūra, īpaši mobilo ierīču programmatūra, ir cits stāsts.

Tiek ziņots, ka uzņēmums meklē alternatīvas operētājsistēmas, kuras izmantot savās ierīcēs, dažiem klēpjdatoru modeļiem izvēloties Linux.

Atšķirībā no mobilajām ierīcēm, kur ir dažādas iespējas, no kurām izvēlēties, domājot par datoriem, Huawei ir maz optimālu risinājumu. Ja viņiem tiks liegts izmantot Windows, tad vai nu jāizstrādā sava OS, kas nebūtu efektīvākais risinājums, vai jāizmanto kāds no simtiem Linux distributīvu.

Huavei, kā piemērotāko, vismaz pagaidām, ir izvēlējies Deepin Linux, uzstādot to dažos savos MateBook klēpjdatoru modeļos. Deepin tiek uzskatīts par vienu no vizuāli patīkamākajiem Linux distributīviem, bet tam ir arī sava ēnas puse.

Deepin Linux izstrādā galvenokārt Ķīnā bāzēts uzņēmums. Tas, tāpat kā daudzi Linux distributīvi, ir atvērtā koda projekts, tāpēc lietotāji var pārbaudīt, vai tajā nav atrodams kāds aizdomīgs kods. Tomēr Deepin ir jauna mākoņsinhronizācijas iespēja, kas, iespējams, neaptver datus, kas tiek nosūtīti un saglabāti Deepin serveros, metot šaubu ēnu pār projekta caurskatāmību.

Pagaidām klēpjdatori, kuros darbojas Linux, šķiet paredzēti tikai Ķīnas tirgum, ietverot tādus modeļus kā MateBook X Pro, MateBook 13 un MateBook 14. Tas, vai Huawei šos modeļus padarīs pieejamus arī citur pasaulē, droši vien būs atkarīgs no tā, kā atrisināsies konflikts ar ASV valdību.

Avots: slashgear.com

Dalies :

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Atbildēt

Jaunākie apskati
Tev varētu interesēt