Google pārtrauc darījumus ar Huawei

Nedēļas nogalē ziņu portāls Reuters ziņojis, ka Google ir apturējusi darījumus ar Huawei. Līdz ar to Huawei ir zaudējis piekļuvi Google pakalpojumiem, kas nozīmē, ka turpmākajās Huawei ierīcēs vairs nebūs iespējams ieviest pilnu Android programmatūru.

Google pārstāvis Reuters ziņo, ka Google saņēmusi šādu pavēli no ASV Tirdzniecības departamenta, kas nesen izlēmis ievietot Huawei Entity List sarakstā. Entity List ir uzņēmumu saraksts, kuri bez valdības apstiprinājuma nedrīkst iegādāties tehnoloģijas no ASV uzņēmumiem.

Google pārstāvis stāsta, ka Google Play veikals un drošība turpinās darboties esošajās ierīcēs. Esošie Huawei viedtālruņi uzreiz netiks krasi ietekmēti, taču paliek jautājums, vai tiem būs iespējams piemērot Android atjauninājumus.

Pēc šī brīža lēmuma Huawei var izmantot tikai Android Open Source Project (atvērtā tipa projektu), kurā nav populāras lietotnes, kā piemēram, Google Play, Gmail un YouTube, kuras patērētāji ārpus Ķīnas sagaida Android ierīcēs.

ASV pastāv aizdomas par Huawei un Ķīnas izlūkdienestu sadarbību, kas varētu izmantot telefonus, lai spiegotu amerikāņu tīklus. Šādas bažas pastāv jau kopš 2018. gada, kad ASV izlūkošanas aģentūras aicināja neizmantot Huawei un ZTE ierīces.

Pagājušajā gadā ASV ievietoja ZTE, Ķīnas viedtālruņu ražotāju, uzņēmumu sarakstā, kuriem aizliegts pārdot tehnoloģijas no ASV uzņēmumiem. Aizliegums ilga no aprīļa līdz jūnijam.

Liegums Huawei veikt darījumus ar ASV uzņēmumiem nopietni ietekmēs Huawei klientu skaitu visā pasaulē. Bez Google Play veikala lietotāji ārpus Ķīnas visticamāk īsti vairs nebūtu ieinteresēti iegādāties Huawei viedtālruņus.

Avoti: The Verge un The Next Web

Dalies :

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Atbildēt

Jaunākie apskati
Tev varētu interesēt