Vienkārši veidi, kā paildzināt sava viedtālruņa mūžu

Mūsdienās gandrīz ikvienam viedtālrunis ir viena no svarīgākajām ierīcēm, kas ikdienā ļauj uzturēt sarunas ar draugiem un ģimeni. Tā kā izmantojam to ikdienas, 2 gadus pēc jauna viedtālruņa iegādes dažkārt tas jau sāk šķist lēns un nedaudz novecojis. Ja katru gadu, vai pat reizi 2 gados nevēlies mainīt viedtālruni, lasi šajā rakstā par ieteikumiem, kas palīdzēs pagarināt jebkura viedtālruņa mūžu.

Neatliec programmatūras atjauninājumus

Dažādi atjauninājumi ir svarīgi, lai viedtālrunis darbotos pēc iespējas ātrāk un efektīvāk – ir svarīgi atjaunināt gan operētājsistēmu, gan trešo pušu programmas, tiklīdz tās ir izlaistas. Ieguvumi no atjauninājumiem var būt milzīgi: sākot ar kļūdu labošanu un drošības problēmu risināšanu un beidzot ar izmaiņām, kas nodrošina jaunas funkcijas un uzlabo vispārējo veiktspēju, lai ierīce darbotos efektīvāk un ātrāk.

Gan Android, gan iPhone piedāvā automātiskus lietotņu atjauninājumus, kam vajadzētu būt iespējotiem pēc noklusējuma. Vai šie iestatījumi ir iespējoti, Android viedtālrunim var pārbaudīt, atverot Play Store, atverot izvēlni kreisajā pusē, izvēloties iestatījumus (Settings) un apskatoties vai ir ieslēgta Auto-update funkcija. iPhone viedtālruņu īpašnieki šo funkciju var iespējot atverot iestatījumus (Settings), tad iThunes & App Store un pārliecinoties vai funkcija App Updates ir ieslēgta.

Sistēmas atjauninājumus Android viedtālrunī var atrast pie iestatījumiem, sadaļā “Atjauninājumi”, vai arī gaidīt, kad viedtālrunis pats piedāvā tos veikt. Google izlaiž drošības atjauninājumus aptuveni katra mēneša pirmajā pusē, tāpēc pārbaude mēneša vidū, lai noskaidrotu, vai viedtālrunim nav kāds jauns atjauninājums, nav slikts ieradums.

Arī iPhone īpašniekiem viedtālrunis pats piedāvā veikt atjauninājumus. Nav pamata uztraukties, ja viedtālrunis nelejupielādē atjauninājumus dažas minūtes pēc to iznākšanas – tā vietā viedtālrunis lejupielādēs atjauninājumu dienu vai divas pēc tā iznākšanas un pēc tam ieplānos instalāciju nākamo reizi, kad tas tiks uzlādēts pa nakti. Lai instelētu atjauninājumu vai ieslēgtu automātiskos atjauninājumuis atveriet iestatījumus, izvēlieties “Vispārīgi” un “Programmatūras atjaunināšana”.

Izdzēs liekās aplikācijas

Ikviens visticamāk ir sastapies ar pārpildītu viedtālruņa atmiņu. Ir svarīgi samazināt neizmantoto programmu skaitu. Parasti, dzēšot viedtālrunī neizmantotās programmas, tiek atbrīvota vieta atmiņā, kā arī tās vairs nedarbojas fonā, lieki nenoslogojot viedtālruni. Pārskatiet savas viedtālruņa programmas un izdzēsiet visas tās, ko esat instalējis kāda iemesla dēļ, bet nekad neizmanojiet – un redzēsiet – viedtālrunis paliks nedaudz ātrāks!

Izmanto aizsargvāciņus

Lai gan daudziem nepatīk viedtālruņu vāciņi, tie tomēr aizargā no negaidītiem triecieniem un putekļiem. Vāciņš palīdzēs arī uzturēt viedtālruņa korpusu lieliskā stāvokli, un, ja kādreiz vēlēsieties to pārdot – tas izskatīsies kā jauns!

Izvairies no akumulatora pārslodzes un pārkaršanas

Ir vairāki mīti par viedtālruņu akumulatoru pareizu uzturēšanu. Piemēram, viens no tiem – ātrā uzlāde nekaitē akumulatoram, taču ļaušana akumulatoram izlādēties līdz 0%, to gan negatīvi var ietekmēt.

Viedtālrunis kalpos arī ilgāk, ja izvairīsieties no tā novietošanas tiešā saules gaismā karstā dienā, kur tas var pārkarst. Viedtālrunis šādā situācijā var izslēgties, lai atdzistu, taču tas tik un tā kaitē akumulatoram.

Sāciet rūpēties par viedtālruņa akumulatoru jau no pirmās dienas, jo pēc gada jau var būt par vēlu.

Nomaini akumulatoru

Pat ja esi izdarījis visu pēc grāmatas, iespējams, pēc laika, viedtālruņa akumulators vairs nespēs izturēt pat dienu. Tā vietā, lai mainītu viedtālruni, mēģini nomainīt akumulatoru. Bieži vien akumulatora nomaiņa var viedtālruņa mūžam pievienot dažus mēnešus vai pat gadus.

Regulāri dublē datus

Viedtālruņa datu dublēšana neko nedos, lai pagarinātu tā mūžu, bet, kad būs laiks no tā atvadīties, tā palīdzēs uz jauno viedtālruni ērti un ātri pārvietot kontaktpersonas, video, attēlus, kā arī pat pielāgotos iestatījumus.

Šie ir tikai daži sīkumi, kas neaizņem daudz laika, taču var ievērojami paildzināt viedtālruņa mūžu, kā arī optimizēt tā darbības ātrumu.

Avots: CNET

Dalies :

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

One Response

  1. Pilnīgas muļķības. Sava telefona mūžu paildzināt var tikai nepērkot jaunu jo vecais kalpo vēl joprojām, par spīti tam, ka reklāmas nu dikti spiež nepalikt vecmodīgam.

Atbildēt

Jaunākie apskati
Tev varētu interesēt