Kabatas lukturīša Convoy S2+ apskats

Kad tuvojas gada vistumšākais laiks un dienas gaismu mēs redzam tikai brīvdienās vai pa darba vietas logu, rodas nepieciešamība pēc portatīva gaismas avota (lasi, kabatas lukturīša). Ja vajag tūlīt un tagad, tad var censties DEPO sameklēt kādu Varta lukturīti, bet ja var 2-4 nedēļas paciesties, tad labāka izvēle ir firmas Convoy lukturītis no Aliexpress.

Grūti pateikt, cik ilgi šī firma pastāv, bet Internetā var atrast apmēram 5 gadus senas atsauces uz Convoy lukturīšiem. Pēc Convoy klasifikācijas pirmais burts apzīmē lukturu klasi – S – mazs, M – vidējs, L – liels. Modeļu izvēle ir visai liela, es izvēlējos S2+, kas ir viens no populārākajiem. Pēc izmēriem tas skaitās visai mazs lukturītis. Galvenokārt to izmantoju kā velolukturīti pārvietojoties pilsētā, tādēļ gaismas ir pietiekami pat vidējā jaudas režīmā.

Parametri

Korpusa materials:  Anodēts alumīnija sakausējums
Zema sprieguma aizsardzība:  Jā
Reversas polaritātes aizsardzība:  Jā
Lēcas materiāls:  Stikls
Atstarotājs: “Apelsīna miza”
Režīmu atmiņa: Jā
Nepieciešamā akumulatora tips:  18650 Li-ion (ar vai bez aizsardzības)
Akumulatoru skaits: 1gab
Garums:  118mm
Diametrs:  24.1mm
Svars: 76g (bez akumulatora)

Lukturītis ir izgatavots ļoti kvalitatīvi, skrūvējamo savienojumu vietas ir noblīvētas ar gumijas gredzeniem un ieziestas ar tehnisko vazelīnu. Lukturim ir IP68 aizsardzības klase un pārdevēja lapā var redzēt, ka lukturis tiek gan sasaldēts, gan slīcināts. Savējo apzināti slīcinājis neesmu, bet pamatīgu lietu tas ir pārdzīvojis bez problēmām.

Šī modeļa lukturi ir iespējams pasūtīt ar vienu no piecām Cree XM-L2 gaismas diodēm:

  • XML2 U2-1A 6500-7000K
  • XML2 T6-3B 5000-5200K
  • XML2 T6-4C 4300-4500K
  • XML2 T5-5B 4000-4200K
  • XML2 T4-7A 3000-3200K

Ar sarkanu krāsu izceltie skaitļi ir diodes gaismas temperatūra Kelvinos. Jo mazāks skaitlis, jo dzeltenāka gaisma, jo lielāks, jo balti zilāka.

Arī jaudas pieejamas dažādas, tās atkarīgas no pārveidotāju skaita – no 3 līdz 8. Jo vairāk pārveidotāju, jo gaišāk spīdēs lukturis uz pilnu jaudu. Manējais ir ar T6-3B diodi un 8 pārveidotājiem (7135×8, maksimālā strāva ir 2.8A. Strāva mainās proporcionāli pārveidotāju skaitam – 4 pārveidotāji 1.4A u.t.t.

Pēc noklusējuma lukturītī ir 2 režīmi:

5%>40%>100% vai 5%>40%>100%>SOS>stroboskops.

Ja nepieciešams kāds cits režīms, var droši jautāt pārdevējam.

Es izmantoju 2600 mAh Sony akumulatoru. Ar 100% jaudu lukturītis spīdēs apmēram 50 minūtes, ar 40% jaudu ap divām stundām un ar 5% jaudu ap 16 stundām. Pilnas jaudas režīmā luktura korpuss manāmi uzsilst, apdedzināties nevar, rokas ziemā sasildīt gan var 😉 ! Ja akumulatora spriegums nokrīt zem 3.2V, lukturis automātiski pārslēdzas uz zemāku jaudu. Attēlā var redzēt lukturi darbībā. Diemžēl pilsētā pilnīgi tumšu vietu nevarēju atrast.

Raksta beigās būs saites uz Aliexpress, kur var iegādāties gan pašu lukturi, gan arī akumulatorus, akumulatoru lādētāju un kronšteinu, lai lukturi varētu nostiprināt uz velosipēda.

Noslēgums

Pēc apmēram 1/2 gadu ilgas lietošanas varu teikt, ka Convoy S2+ ir veiksmīgs modelis, kuru droši varu ieteikt citiem!

Plusi:

  • Vairāki jaudas režīmi
  • Ūdensdrošs
  • Akumulatora aizsardzība pret nepareizu polaritāti un pārāk dziļu izlādi
  • Kompakts dizains – var ielikt pat džinsu kabatā

Mīnusi

  • Nav USB ports, lai uzlādētu akumulatoru, tas jāizņem ārā.

Aliexpress links Convoy S2+ lukturim.

Aliexpress links akumulatoriem 18650.

Aliexpress links velosipēda kronšteinam.

Aliexpress links akumulatora lādētājam.

Youtube videoapskats:

Dalies :

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Atbildēt

Jaunākie apskati
Tev varētu interesēt