Kurš viedtālrunis visizturīgākais?

Resurss Tom’sGuide veicis apjomīgu mūsdienu viedtālruņu drop-testu, lai noskaidrotu, kurš modelis vismazāk baidās no kritieniem. Šim mērķim redakcija iegādājās 12 ierīces, iztērējot tam aptuveni 18,000 dolāru. Sortimentā tika iekļauti tādi modeļi kā  iPhone X, iPhone 8 un iPhone SE, OnePlus 5T, Galaxy S9, Moto Z2 Force, LG V30, Pixel 2 XL, Huawei Mate 10 Pro.

Testi notika 4 posmos. Tika veikti pasākumi, lai minimizētu cilvēcisko faktoru, un lai visas ierīces kristu vienādi.

Tests #1: tālruņus ar ekrānu uz leju meta no 1,2 m un pēc tam no 1,8 m augstuma uz koka virsmu. Šo testu pārdzīvoja visi viedtālruņi.

Tests #2: tālruņus ar apakšējo malu uz leju meta no 1,2 m augstuma uz betona plāksni. Pēc tam testu atkārtoja ar ekrānu uz leju. Šeit jau bija pirmie upuri; daudzām ierīcēm ieplīsa korpuss un saplaisāja ekrāns.

Tests #3: To pašu ar apakšējo malu un pēc tam ar ekrānu atkārtoja no 1,8 m augstuma. Te upuru bija jau daudz vairāk. Pixel 2 XL, Galaxy Note8, OnePlus 5T, iPhone 8, Huawei Mate 10 Pro, Moto G5 Plus un iPhone SE izgāja no ierindas, jo to skārienekrāni pārstāja reaģēt. “Izkritušie” viedtālruņi nākamajā testā vairs nepiedalījās.

Tests #4: Ierīces no 1,2 m augstuma meta reālā tualetes podā ar ūdeni. Izdzīvoja vairs tikai 5 viedtālruņi – iPhone X, Galaxy S9, LG X Venture, LG V30 un Moto Z2 Force.

Tātad kopā katra ierīce pārcieta 7 kritienus. Par stāvokli pēc katra kritiena skaitīja punktus. Ja viedtālrunis tika cauri sveikā bez skrambām –  piešķīra maksimālo skaitu  5 punktus. Kad ierīce izstājās – protams, punktus vairs nedeva. Šādi varēja iegūt maksimāli 35 punktus. Rezultātus pēc tam konvertēja uz 10 baļļu skalu.

Absolūtais uzvarētājs izrādījās Moto Z2 Force. Tas veiksmīgi pārdzīvoja visus kritienus, kas atstāja vien pāris skrambu uz alumīnija rāmīša. Otrās vietas ieguvējs LG X Venture, kurš pozicionēts kā trieciendrošs, tika cauri ar saplaisājušu stiklu fizisko pogu apvidū, kā arī pēc peldes tualetē pārstāja darboties mikrofons. Trešajā vietā iPhone X, kuram uz stikla radās daudzi plaisājumi, bet darbspējas tie neietekmēja. Pelde tualetē izsauca cikliskos restartus, kas vēlāk pārgāja. Ceturtais – LG V30, kuram tāpat  uz stikla radās daudzi plaisājumi, īpaši malās. Ierīce palika pilnībā lietojama, ja neskaita, ka pēc peldes skaļrunis sāka skanēt apslāpēti. TOP’u noslēdz Samsung Galaxy S9, kurš saglabāja darbspējas, bet ekrāna plīsumu asās malas neļāva pilnvērtīgi darboties ar to bez riska savainot pirkstus.

 

Dalies :

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Atbildēt

Jaunākie apskati
Tev varētu interesēt