Latvijā radītās ierīces, par kurām Tu iespējams nezināji

Aerones drons

Iespējams esat dzirdējuši par droniem, kas mazgā debesskrāpjus. Tas ir Latvijā radīts drons, ko mēdz saukt arī par augstas celtspējas dronu. Manuprāt šis ir unikāls izgudrojums un to izmantošana nākotnē tikai palielināsies un pieprasījums pēc šādiem droniem būs liels. Aerones ir bezpilota lidaparāts, kas spēj pacelt līdz 200 kilogramiem. Tas gaisā spēj lidināties neierobežoti ilgu laiku, jo ūdens un elektrība tiek nodrošināti no zemes, izmantojot ģeneratorus. Aerones drons ir unikāls tirgū un tas pagaidām ir vienīgais augstas celtspējas bezpilota lidaparāts pasaulē, kas spēj operēt bez laika ierobežojumiem resursu dēļ.

AirBoard Agro drons

Ja par Aerones droniem iespējams esat dzirdējuši, tad par šo Latvijā radīto dronu iespējams būs mazāk dzirdēts. AirBoard Agro ir Latvijā radīts drons, kas ir īpaši piemērots pesticīdu un mēslojumu izsmidzināšanai stāvos un kalnainos apvidos, kur atrodas vīnu lauki. Drona Agro ietilpība ir 60 litri. Alternatīva grūti sasniedzamu teritoriju apstrādei ir roku darbs vai arī helikoptera izmantošana. Salīdzinot ar roku darbu drons paveic mēslošanu 50 reizes ātrāk. Un tā izmantošana izmaksā uz pusi mazāk kā helikoptera izmantošana. AirBoard Agro drons jau šobrīd tiek aktīvi testēts Ziemeļeiropā un Vācijā.

Watchme pulksteņi

Vai esat dzirdējuši par Latvijā ražotiem pulksteņiem? Watchme ir unikāli koka pulksteņi, ko gatavo tepat Latvijā. Watchme pulksteņi ir roku darbs. Šo pulksteņa korpusi tiek veidoti no dižskābarža, riekstkoka, kļavas un Āfrikas sandalkoka, kas izpētes rezultātā tika atzīti par izturīgākajiem un piemērotākajiem koku veidiem no Latvijā pieejamiem. Ciparnīcas šiem pulksteņiem ir iespēja izvēlēties no septiņiem veidiem – atbilstošo savai gaumei, koka īpašībām un koka rakstam. Pulksteņos tiek izmatotas Šveices pulksteņa mehānisms, kā zināms, Šveices pulksteņa mehānismi ir uzticami un pazīstami ikvienam, kas kaut nedaudz interesējas par pulksteņiem un to iegādi.

Ammple stereo vāciņš

Apple lietotaji iespējams par šo Latvijā radīto ierīci ir dzirdējuši, bet vai pārējie to zina? Latvijā ir radīts Ipad aizsargvāciņš ar Bluetooth stereo sistēmu, kas nodrošina 3x lielāku skaļumu, sniedzot kvalitatīvu dabīgu stereo skaņu visā frekvenču diapazonā. Vāciņš ir radīts no īpaši izturīgas plastmasas, kas pasargā arī ierīci no visa veida bojājumiem. Aizsargvāciņā ir iebūvēti jaudīgi skaļruņi. Tajā izmantots Latvijā radīts skaņas korekcijas algoritms Coneq. Stilīgs vāciņš, kas pasargā ierīci un apvienojumā ar jaudīgu stereo sistēmu manuprāt ir lielisks izgudrojums.

Varbūt Jūs zināt vēl kādu interesantu Latvijā izgudrotu ierīci?

Dalies :

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

3 Responses

  1. Man jau sen ir labāks izgudrojums.
    Automātiskās kārbas šķirbi uzliek gumijas pīzdu un pieliek kunkstošas skaņas.
    Ieliec atpakaļkgaitā un noskan “hi-hi-hi”.

Atbildēt

Jaunākie apskati
Tev varētu interesēt