Lenovo caurspīdīgais klēpjdators paver ieskatu nākotnē

Lenovo ar ThinkBook caurspīdīgā displeja klēpjdatoru iepazīstina MWC. Koncepts pārsteidz pat pēc ierīces, kas spēj paplašināt savu ekrānu.

https://www.instagram.com/reel/C3ycudzv0tA/?utm_source=ig_web_button_share_sheet

Galvenā iezīme ir 17.3 collu MicroLED displejs bez rāmja. Tas piedāvā līdz pat 55 procentu caurredzamību, kad tā pikseļi ir iestatīti melnajā krāsā un izslēgti. Taču, kad pikseļi iedegās, displejs kļūst arvien mazāk caurspīdīgs līdz paliek par pavisam necaurspīdīgu baltu virsmu, kas var sasniegt 1000 nitu spilgtumu. 

Lai gan sajūsma par caurspīdīgo ekrānu no zinātniskās fantastikas filmām un TV šoviem ir skaidra, to ir diez gan sarežģīti pielietot ikdienas vajadzībām. Cik bieži kāds vēlas redzēt darba galdu aiz datora ekrāna? Vai sava kolēģa redzēšana caur ekrānu nenovērstu uzmanību?

Viena no Lenovo lielajām idejām ir, ka tas noderētu digitālajiem māksliniekiem, palīdzot redzēt visu aiz datora ekrāna un paralēli zīmējot to uz paneļa tastatūras vietā. “Es neesmu labs mākslinieks,” Toms Batlers, Lenovo ThinkPad portfolio un produkta izpilddirektors, “bet es varu kaut ko izzīmēt.” Batlers ieskicē ideju par arhitektu, kurš sēž savā lokācijā un, nenovēršoties no vides, uzzīmē pretī esošo ēku. Caurspīdīgo displeju viņš pat nosauc par paplašinātās realitātes paveidu. 

Lenovo ir viens no pēdējiem uzņēmumiem, kas eksperimentē ar caurspīdīgajiem displejiem. Samsung atrādīja caurspīdīga displeja konceptu vairāk kā desmitgadi atpakaļ – 2010. CES. Pat pats Lenovo prezentēja caurspīdīga viedtālruņa konceptu 2015. gadā. Un laikam ejot uz priekšu, esam redzējuši agrīnos mēģinājumus komercializēt šādu tehnoloģiju. Ķīnā un Japānā caurredzami ekrāni kļuvuši par veikalu displejiem un vilcienu vagonu logiem. LG sacīja, ka jau šogad plāno izsūtīt savu OLED Signature T caurspīdīgo TV. 

Ir vēl viena zīme, ka produkts ir izstrādes stadijā. Lenovo pašreizējā prototipā nav iespējams manuāli iestatīt, ka viss klēpjdatora ekrāns ir necaurspīdīgs, neatkarīgi no tā, vai redzams balts, melns vai citas krāsas saturs. “Tas absolūti ir kaut kas, ko mēs vēlētos, ja dodamies iekš izstrādes stadijā,” sacīja Batlers. Tas ir kaut kas, ko izmanto LG, lai OLED T būtu iespējams. 

Lenovo ierīces izmantošana

Gluži kā caurspīdīgais displejs, Lenovo klēpjdatora konceptam ir pilnībā plakana skārienjūtīga tastatūra, nevis fiziska ar taustiņiem, ko var sajust un nospiest. Kad interneta vidē ieplūda ierīces pirmie attēli, šķita, ka tā vienkārši ir daļa no nākotnes, taču patiesībā domāts māksliniekiem. Tā ir tastatūra, bet var kļūt arī par planšeti, uz kā zīmēt.  

Tastatūra, ko var redzēt, patiesībā ir tikai projekcija, kas izzūd, kad tai pietuvina irbuli (styluss) vai pilnībā aiziet prom no datora. Tad paliek tikai plakana virsma, uz kā var zīmēt. 

Diemžēl tā ir ierīces vājā vieta. Brīdi, kad lietotājs nezīmē, plakanā virsma kļūst par skārienam jutīgu tastatūru. Cenšoties kaut ko uzrakstīt, var netīšām pieļaut lērumu drukas kļūdu. 

Protams, tāpēc, ka esam 2024. gadā, mākslīgā intelekta (MI) elementi nevar izpalikt. Klēpjdatora šasijas aizmugurē uzņēmums ir uzstādījis mazu kameru, kas atpazīst aizmugurē esošos objektus. Piemēram, aiz datora noliekot ziedus, tas to atpazīs un tie parādīsies uz ekrāna. 

Gluži kā pagājušā gada rullējamais klēpjdators, Lenovo neizliekas, ka tam ir plāni izlaist šo ierīci kā produktu patērētājiem. Batlers gan atzīst, ka viņam ir “augsta pārliecība”, ka nākamo piecu gadu laikā uzņēmuma tehnoloģijas to spēs padarīt par reālu klēpjdatoru. Viņš cer, ka koncepta atklāšana rosinās publiskas diskusijas par tā pielietošanu, tādējādi nostādot Lenovo mērķi uz ko virzīties. 

Caurspīdīgā klēpjdatora koncepts, šķiet, ir dažādu lielisku tehnoloģiju apvienojums. Iespēja uzskicēt to, kas atrodas aiz ekrāna ir interesanti, bet, liekas, ir niša pat mākslinieku vidū. Vienmēr var vienkārši uzņemt bildi un apvilkt tajā esošo. Un Lenovo MI demo ir kaut kas, ko varētu redzēt muzejā, lai padarītu izstādi vizuāli interesantāku. 

Līdz tam, kad Lenovo atradīs ideālu pielietojumu ierīcei, varam tikai priecāties par amizantā izskata tehnoloģiju, ar ko var veikt jautras darbības. 

Avots: TheVerge

Dalies :

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Atbildēt

Jaunākie apskati
Tev varētu interesēt