Samsung Galaxy Ring: oficiāli zināmie jaunumi

Samsung Galaxy Ring ir oficiāli apstiprināts pēc pārsteidzošās, taču īsās parādīšanās Unpacked 2024 beigās un turpmākajā atklāšanā MWC 2024

Ilgi aprunātais Oura Ring sāncensis parādījās Samsung Galaxy S24 atklāšanas pasākumā. Tad guvām pirmo ieskatu par viedo gredzenu, bet neko vairāk. Paziņojums apstiprināja Galaxy Ring eksistenci, taču bez detaļām par cenu vai precīzu relīzes datumu. 

Kopš tā esam dzirdējuši vairāk un nu jau varam veikt pamatotus minējumus par Samsung Galaxy Ring potenciālajām veselības un miega izsekošanas spējām. Tas ir, balstoties uz paziņojumiem no tehnoloģiju giganta par Samsung Health, kas būs pieejams šī gada “otrajā pusē”. 

Apskatot pieaugušo skaitu konkurentu, kas cīnās par “labākā viedā gredzena” titulu un dažas pagājušā gada baumas no The Elec, ka Samsung “sākuši izgatavot” prototipus, šķiet, gredzens būs pieejams 2024. gada laikā. 

Bet tagad viss ir oficiāli – ko mēs zinām par gredzenu? Kādas funkcijas varam sagaidīt un kad? Aplūkosim pāris detaļas. 

Samsung Galaxy Ring: īss apskats

Kas tas ir? Samsung pirmais viedais gredzens

Kad tas būs pieejams? Nav zināms, bet 2024. gada otrajā pusē

Cik tas maksās? Detaļas nav pieejamas, bet, iespējams, vairāk kā Galaxy Watch

Samsung gredzena cena

Par to nedaudz tika runāts Unpacked 2024, taču par cenu tika runāts vēl mazāk. Tagad, kad par to ir oficiāli paziņots, mēs joprojām nezinām. Tāpēc varam tikai spekulēt, balstoties uz jau esošiem konkurentiem. 

Atsperšanās punkts ir Oura Ring, kas ir iespaidīga, taču diezgan dārga ierīce, ja salīdzina ar viedo pulksteni. Gredzena cena ir 275 EUR. Papildus tam ik mēnesi jāmaksā 5.53 EUR, lai iegādātos Oura abonementu, kas ļauj saglabāt pieeju premium funkcijām. Pirmie 6 mēneši ir bezmaksas. 

Vēl viens salīdzinājums varētu būt Samsung labākais viedais pulkstenis. Galaxy Watch 6 cenas sākas no 276.88 EUR. Spriežot pēc tā, nebūsim pārsteigti, ja gredzena cena grozīsies ap 276.9 EUR, bet, vai tas būs tā vērts?

No vienas puses Galaxy Ring piedāvās daudz dažādu veselības mērījumu – it īpaši miega. Turklāt tas mijiedarbosies ar Samsung Health lietotni, kas būs pieejama vēlāk šajā gadā. Dažās jomās gredzens potenciāli varētu piedāvāt precīzākus mērījumus nekā viedais pulkstenis. Ir apstiprināts, ka tas kopā ar Samsung Galaxy Watch spēs uzlabot miega mērījumu precizitāti. 

Taču no otras puses – gredzens nepiedāvās daudz atbalsta lietotnēm, kas nesaistās ar veselību. Ar gredzenu nav iespējams mijiedarboties, nav ne pogu, ekrāna vai haptisko elementu. Tā ir ļoti pasīva ierīce. 

Samsung Galaxy gredzena relīzes datums

Lai gan ierīce ir apstiprināta – datums nav. Taču Samsung izpildvaras sacīja, ka gredzens būs pieejams šogad, bet nedaudz vēlāk. Pēc tā sekoja vēl viena ziņa, kur minēts, ka gredzenu varam gaidīt 2024. gada otrajā daļā. Tās vairs nav baumas, jo TechRadar intervijā ar Honu Paku, Samsung galvenais medicīnas darbinieks, 2024. gada otrā puse ir apstiprināta. 

Tiek runāts, ka jūlijā Samsung organizēs Unpacked pasākumu, kur kopā ar Galaxy Z Fold 6 tiks atrādīts arī gredzens. Iespējams, kad ražošanas process tuvosies beigām, uzzināsim konkrētāku informāciju par cenu un akumulatora dzīvildzi.

Gredzena jaunumi un funkcijas

Šobrīd galvenais, ko zinām ir: Samsung gredzens eksistē, tam būs izcila miega izsekošana, izsekos aktivitātes dažos gadījumos un būs pieejams vēlāk šogad. MWC 2024 TechRadar intervijā tika noskaidrots, ka gredzena galvenais fokuss būs uz miegu. 

Gredzens izsekos mērījumus, ko Samsung Galaxy Watch 6 nedara: nepārtrauktu sirdsdarbību arī miega laikā, miega latentumu, elpošanas ātrumu un kustību nakts laikā. Gredzens izmantos iegūtos mērījumus, lai izveidotu vitalitātes rādītāju un spēs piedāvāt miega apnojas noteikšanu. 

Novirzoties no tēmas par miegu, sadarbojoties ar Natural Cycles lietotni, gredzens piedāvās arī menstruālā cikla izsekošanu, izmantojot ādas temperatūras sensoru. Dienas laikā tiks uzkrāti dati par sirdsdarbību. Gredzens izsekos kustības, ieskaitot soļu skaitu, taču tam nav GPS

Samsung Galaxy Ring prototipiem ir trīs dažādi dizaini: keramikas melns, zelts un platīna sudrabs. Gredzena iekšpuse ir melna, tur atrodas arī sensori un trīs mezgliņi pastiprinātai saskarei ar ādu. 

Prototipi sver 2.3-2.9 gramus, atkarībā no izmēra, kas ir no US 5 līdz US 13. Baterijas dzīvildze paliek noslēpumā, taču baterijas izmēri sākas no 14.5mAH līdz 21.5mAh. 

Pirms oficiālā paziņojuma, tika redzēti raksti par preču zīmes iesniegšanu un dažiem Samsung patentiem, kur bija redzams viedais gredzens ar sensoriem, kas ietvēra elektrokardiogrammu. Ar to var mērīt sirdsdarbības ātrumu miera stāvoklī un tā ātruma mainīgumu.  

Vēl viena izziņotā Health lietotnes funkcija ir “Mani vitalitātes rādītāji’’ un to izveidē piedalīsies arī gredzens. Tiks izmantota sirdsdarbības ātruma mainīgums, kopējais miegs, aktivitātes un sirdsdarbība miera stāvoklī, lai ģenerētu “vitalitātes rādītāju”. Funkcija radīta sadarbībā ar Džordžijas Universitāti. Gredzens piedāvās arī miega apnojas noteikšanu, ko paveic izsekojot skābekļa līmeņi asinīs miega laikā, vienlaikus pamanot jebkādus elpošanas traucējumus. 

Domas par Samsung Galaxy Ring

Viedie gredzeni parasti ir mazāk manāmas versijas viedajiem pulksteņiem – gluži kā Samsung Galaxy Watch 6 –, kas vairāk ir kā fitnesa izsekotājs, nevis otrs viedtālruņa ekrāns.

Viedie gredzeni ir mazāk pamanāmi, vieglāki un, iespējams, precīzāki.  

Daudz vēl nav zināms par specifikācijām un funkcijām – tikai agrīnie minējumi, kas vēl var mainīties. Taču, ja viss piepildās, Galaxy Ring būs labs papildinājums Health lietotnei. Tas pat varētu kļūt par labāko miega un fitnesa izsekotāju. 

Avots: TechRadar

Dalies :

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Atbildēt

Jaunākie apskati
Tev varētu interesēt