Indijas dronu uzņēmums Raphe mPhibr piesaista 91 miljonu EUR

Pieaugot pieprasījumam pēc militārajiem droniem, Indijas jaunuzņēmumam Raphe mPhibr ir izdevies piesaistīt finansējumu 91 miljonu EUR apmērā.

Indijas dronu jaunuzņēmums Raphe mPhibr ir piesaistījis 91 miljonu eiro visā kapitāla B sērijas finansējumā, kuru vadīja General Catalyst.

Uzņēmums plāno paplašināt savu pētniecības un attīstības (R&D) un vietējās ražošanas spējas, reaģējot uz augošo pieprasījumu pēc droniem kaujas laukos un robežu uzraudzībai.

Droni kļūst arvien izplatītāki globālajās militārajās operācijās. Nesenajos un notiekošajos konfliktos valstis izmanto dronus, lai ielaustos teritorijās, kā arī spēcīgiem un ātriem uzbrukumiem.

Piemēram, nesenajā Indijas-Pakistānas kara laikā abas armijas pielietoja dronus, abām valstīm paralēli izmantojot arī modernus iznīcinātājus un raķešu sistēmas.

Šis konflikts lika Ņūdelī dronu budžetu palielināt par piecām reizēm. Proti, dronu budžets ir jāpalielina īdz 427 miljoniem eiro nākamajos 12-14 mēnešos. Tā ziņo Indijas Dronu federācija, kas apvieno vairāk nekā 550 uzņēmumus.

Raphe mPhibr piesaka Indiju dronu ražošanas tirgū

Lai gan Ķīna joprojām dominē pasaules dronu tirgū, Raphe mPhibr mērķis ir nostiprināt Indijas pašmāju dronu ražošanas spējas.

Uzņēmumu 2017. gadā dibinājuši brāļi Vikāšs Mišra (priekšsēdētājs) un Viveks Mišra (izpilddirektors). Uzņēmums piedāvā deviņus dažādus dronus ar kravnesību no 2 līdz 200 kilogramiem un darbības rādiusu no aptuveni 20 līdz 200 kilometriem.

To klāstā ir mR10 operacionālais dronu bars, mR20 augstkalnu loģistikas piegādēm, X8 kompaktais modelis jūras patrulēšanai un situācijas izpratnei, kā arī vieglais pārnēsājamais Bharat drons ātrai uzraudzībai sarežģītos apstākļos.

Raphe mPhibr ir vairāk nekā 10 klientu, visas Indijas valdības iestādes, tostarp armija, jūras spēki, gaisa spēki, kā arī robežsardzes un citi bruņotie spēki, piemēram, Robežsardzes spēki, Centrālā rezerves policija un Indo-Tibetiešu robežsardze.

Brāļi Mišra ideju par Raphe mPhibr izstrādāja 2016. gadā, kad Vikāšs studēja Masačūsetsas Tehnoloģiju institūtā (MIT), bet Viveks – Džordžijas Tehnoloģiju institūtā.

Pirmajos darbības gados viņi koncentrējās uz aizsardzības spēku darbības vajadzību izpēti, kā arī vides un reljefa prasībām. Pēc tam sāka ražot daudzrotoru dronus (multikoptere), vēlāk paplašinot klāstu ar fiksēto spārnu un vertikālas pacelšanās un nolaišanās (VTOL) lidaparātiem.

Pētniecība un ražošana Indijā

“Sapratām, ka šī ir nišas un jauna joma, tāpēc koncentrējāmies gan uz pētniecību, gan ražošanu, lai nebūtu ierobežoti ar esošo,” sacīja Viveks intervijā.

Uzņēmums darbību sāka ar nelielu 185 kvadrātmetru pētniecības centru 2017. gadā, bet tagad tas paplašināts līdz 9 290 kvadrātmetriem, un nesenā finansējuma dēļ paplašinās vēl vairāk – līdz 60 385 kvadrātmetru ražošanas un pētniecības kombinētām telpām. L

īdzšinējo investoru vidū ir arī Think Investments.

Uzņēmums visas vitāli svarīgākās dronu daļas ražo indijā— lidojuma vadības ierīces, akumulatorus, struktūras elementus (metālus, termoplastmasu, oglekļa šķiedras kompozītus un pat kabeļu saišķus). T

Tas arī izstrādā patentētus autopilotus un inerciālās navigācijas sistēmas, bet importē radarus un augstas kvalitātes kameras, kuras plāno ražot pašu spēkiem nākamo 18 mēnešu laikā.

Viveks pastāstīja, ka uzņēmums neizmanto Ķīnā ražotas detaļas, lai izvairītos no problēmām, kas izriet no sarežģījumiem piegādes ķēdē.

“Lielākā problēma bija izveidot infrastruktūru un veikt pētniecību. Indijā tas ir dārgāk nekā ASV, jo tur infrastruktūra ir labāk attīstīta. Iekārtu iegāde, uzstādīšana un apkalpošana ir izaicinājums, kā arī piemērotu speciālistu atrašana,” viņš teica.

Uzņēmums risinājis šīs grūtības, agrīni ieguldot darbinieku apmācībā un attīstībā.

Raphe mPhibr izmanto mākslīgo intelektu objektu noteikšanai uzraudzības režīmos, automātiski pārslēdzoties starp frekvencēm, lai pielāgotos elektroniskajai karadarbībai, kā arī izmanto dronu barošanas mākslīgā intelekta algoritmus decentralizētu lēmumu pieņemšanai.

Pēdējo mēnešu laikā uzņēmums sadarbojas ar Vācijas Hensoldt un Francijas Safran jaunu sensoru attīstībā, kā arī ar Francijas Dassault Systèmes programmatūras simulāciju jomā.

Starptautiska paplašināšanās un nākotnes plāni

Raphe mPhibr plāno paplašināt darbību ārpus Indijas un iekļūt jaunajos tirgos. Uzņēmums jau piedalījies aizsardzības gaisa izstādēs, piemēram, Dubajā un Parīzē.

Uzņēmuma vadītājs teica, ka ir iegūtas dažas eksportēšanas licences un notiek sarunas ar vairākām valdības aģentūrām pasaulē, cerot šogad sākt veikt dronu piegādes arī ārpus Indijas.

Pēdējo 12 mēnešu laikā Raphe mPhibr ir pārdevuši vairāk nekā 300 dronu. Turklāt uzņēmum ieņēmumi pēdējo četru gadu laikā ir palielinājušies teju 4 reizes (precīzi cipari netiek atklāti). Uzņēmums guvis peļņu katrā no darbības gadiem un plāno nākamo 2–5 gadu laikā kļūt par publisku uzņēmumu.

Šobrīd Raphe mPhibr nodarbina apmēram 600 darbiniekus, no kuriem 150 ir pētniecībā un vairāk nekā 250 ražošanā. Kopējais piesaistītais kapitāls ir aptuveni 132 miljoni eiro.

Avots: TechCrunch

Dalies :

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Atbildēt

Jaunākie apskati
Tev varētu interesēt