Ierīces Tehnoloģiju jaunumi

Inženieris ar mākslīgo intelektu attur kaķi no medījumu nešanas mājās

Mūsdienās tehnoloģiju dažādība ir visai neaptverama. Inženieri spēj izdomāt tehnoloģisku risinājumu  jebkurai mazajai problēmai. Tieši tāpat Amazone inženieris Bens Hamms vēlējās izveidot tehnoloģisku risinājumu, kas neļautu viņa kaķim ienest mājā medījumus.

Bens Hamms Sietlā sniedza visai izklaidējošu prezentāciju, kuru iespējams noskatīties zemāk esošajā video. Lai atturētu savu kaķi no sekošanas instinktam, inženieris kaķa atlokamajām durvīm pievienojis fotokameru, kurā darbojas AI (mākslīgais intelekts) ar Arduino bloķēšanas sistēmu.

Inženieris fotokamerā ievietojis paša veidotus algoritmus. Ar to palīdzību iespējams noskaidrot, vai, kaķim nākot mājās, mutē ir medījums. Ja atbilde ir Jā, kaķa durvis aizveras un aizslēdzas un 15 minūtēm un īpašniekam par šo notikumu tiek nosūtīta ziņa. Sistēma katru reizi nosūta nelielu ziedojumu  asociācijai, kas aizsargā putnus, kurus kaķi mēdz medīt.

Video redzamā prezentācija lieliski ilustrē mākslīgā intelekta ikdienas lietderību. Kā uzsver Bens Hamms – pavisam nedaudz inteliģences var paveikt daudz – pat pārspēt gudrībā kaķi.

  1. MeistarsUnVergs says:

    Krievijā akadēmiķis Pavlovs jau 1920-tajos gados izstrādāja metodes zvēriņu uzvedības koriģēšanai. Ar parastu sitamo var panākt to pašu rezultātu ko ar visādiem Adurino un mākslīgajiem intelektiem.

Atbildēt

Līdzīgi raksti