Ķīnas lielākais transportlīdzekļu ražotājs sācis veidot satelītu tīklu

Lielākais privātais transportlīdzekļu ražotājs Ķīnā plāno iekļūt satelītbiznesā. Ķīnas autobūves gigants Geely pēdējo desmit gadu laikā ir paplašinājis savu biznesu, iekļaujot tajā kravas auto, ātrvilcienus, pasažieru dronus, kā arī uzņēmumu Volvo. Pavisam nesen uzņēmums paziņoja, ka veidos savu satelītu tīklu, ko nosauks par smart three-dimensional mobility ecosystem jeb viedo trīs dimensiju mobilitātes ekosistēmu.

Geely pirmdien paziņojis, ka veidos satelītu ražošanas iekārtu un testēšanas centru Taizhou, Zheijang provincē, Ķīnā, kur šobrīd atrodas uzņēmums. Iekārta spēs uzbūvēt dažādus satelītu modeļus, no kuriem daži varētu būt domāti citiem uzņēmumiem.

Geely paziņoja, ka satelīta tīklu laidīs klajā gada beigās, taču nemin, cik tas būs liels. Reuters ziņo, ka uzņēmums projektā iegulda ap 326 miljoniem ASV dolāru jeb ap 293 miljoniem eiro un varētu izveidot aptuveni 500 satelītus gadā.

Uzņēmums Geely uzskata, ka jaunie zemas orbītas satelīti atbalstīs ātrāku datu pārraidi, precīzāku navigāciju, mākoņdatus, ļaus ātri atjaunināt datus transportlīdzekļos, kā arī nodrošinās satura piegādi uzņēmuma īpašniekiem.

Pašreizējie GPS satelīti, pateicoties to augstajām orbītām, ir precīzi tikai uz vairākiem metriem. Geely norāda, ka jaunie satelīti, pateicoties zemajai orbītai un dažādo funkciju apvienojumam, varētu būt daudz precīzāki. Uzņēmums uzsver, ka precizitāte ir svarīga ne tikai automašīnām, tā kļūst būtiska arī bezpilota transportlīdzekļiem.

Ja un kad pasaule sāks piepildīties ar autonomām automašīnām un citiem transportlīdzekļiem, pieprasījums pēc šādiem satelītiem strauji augs. Arī uzņēmums SpaceX jau pirms 2 gadiem iesāka veidot visai līdzīgu Starlink satelītu tīklu.

Avots: The Verge

Dalies :

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Atbildēt

Jaunākie apskati
Tev varētu interesēt