Lilium gaisa taksometrs veic testa lidojumus

Tehnoloģijas attīstās strauji un nu mēs esam vēl vienu soli tuvāk ikdienas gaisa satiksmei. Vācu Start-Up (jaunuzņēmums ar tendenci strauji attīstīties) tipa uzņēmums Lilium ir veicis vairākus veiksmīgus izmēģinājuma lidojumus ar automatizētu elektrisko lidmašīnu, kuru paredzēts izmantot kā gaisa taksi.

Lilium radītā lidmašīna ir visai unikāla. Tā paceļas gaisā līdzīgi kā helikopteris, bet darbojas pavisam atšķirīgi. Tās četros sasvēršanās spārnos ir iebūvēti 36 dzinēji, piešķirot lidmašīnai visai unikālu izskatu.

Lidmašīna paceļas gaisā tāpat kā helikopteris – vertikāli. Plānots, ka tā spēs lidot ar aptuveno ātrumu 299 kilometri stundā (186 jūdzes stundā). Lidmašīna ir pilnībā elektriska un ar vienu uzlādi būs iespējams veikt aptuveni 299 kilometrus (186 jūdzes).

Pateicoties motora konstrukcijai, kas izkliedē troksni un samazina vibrāciju, Lilium lidmašīna ir daudz klusāka par helikopteru. Patiesību sakot, tā ir tik klusa, ka sarunājoties nebūs nepieciešams kliegt.

36 dzinēji padara lidmašīnu visai drošu –  ja kādam no dzinējiem rodas problēmas lidojuma laikā, pārējie spēs nodrošināt stabilitāti un pietiekamu kontroli. Lidmašīna veidota saskaņā ar Eiropas Aviācijas un Drošības aģentūras un ASV Federālās Aviācijas Iestādes standartiem.

Avots: Tech Radar

Dalies :

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Atbildēt

Jaunākie apskati
Tev varētu interesēt