Adobe atklāj jaunu GenAI rīku mūzikai

Šājā brīdī pieejami ir daudzi mūzikas rediģēšanas un radīšanas rīki, kas darbojas ar GenAI tehnoloģiju, bet Adobe pievieno savu odziņu.

Šodien, uzstājoties Hot Pod Summit pasākumā Bruklinā, Adobe atklāja projektu Project Music GenAI Control. Tā ir platforma, kas spēj ģenerēt audio no teksta aprakstiem (piemēram, “priecīgs deju gabals”, “skumīgs džezs”) vai atsauce melodijai un ļauj lietotājiem pielāgot rezultātus vienā, un tajā pašā skaņojumā.

Izmantojot projektu Project Music GenAI Control, lietotāji var regulēt lietas kā tempu, intensitāti, atkārtojošās rindas un struktūru. Vai arī paņemt dziesmu un to pagarināt, remiksēt vai radīt bezgalīgu cilpu. Ar šo rīku ir iespējams viss!

Ši platforma izstrādāta sadarbībā ar pētniekiem no Kalifornijas Universitātes un Karnegijas Melona Universitātes, Project Music GenAI Control tiks padarīts publiski pieejams kādā nākotnes posmā. Tomēr pašlaik tas ir izstrādes stadijā, teica Gotams Maisors, Adobe audio un MI video pētījumu vadītājs, uzstājoties Hot Pod panelī.

Adobe projekta vadītājs piebilst

“Šis patiešām ļoti labi iemieso domu par to, ka AI veido mūziku, bet jūs esat režisora krēslā, un jums ir daudz iespēju,” piebilda Maisors. “Šis rīks ģenerē mūziku, bet tas arī dod jums iespēju kontrolēt tās skanējumu, lai jūs varētu izmēģināt dažādas lietas. Jums nav jābūt komponistam, lai varētu realizēt savas mūzikas idejas.”

Bažas par GenAI autortiesībām

Mājas sagatavoti dziesmu ieraksti, kas izmanto GenAI, lai radītu pazīstamas skaņas, tekstus un vokālus, ko var izplatīt kā autentiskus, ir kļuvuši par vīrusu. Mūzikas izdevēji ir veikli bruņojušies ar aizliegumiem, norādot uz savām autortiesībām. Tomēr joprojām nav skaidrības, vai šī dziļviltojumu (deepfake) mūzika pārkāpj mākslinieku, izdevēju un citu tiesību turētājus.

Federālais tiesnesis augustā lēma, ka mākslīgā intelekta radītajai mākslai nevar piešķirt autortiesības. ASV Autortiesību birojs vēl nav pieņēmis stingru nostāju un tikai nesen sāka saņemt sabiedrības atsauksmes par autortiesību jautājumiem saistībā ar MI. Neapšaubāmi ir arī tas, vai lietotāji varētu tikt apsūdzēti par autortiesību likuma pārkāpšanu, ja mēģina komercializēt mūziku, kas radīta citu mākslinieku stilā.

Maisors teica, ka Adobe, izstrādājot savus GenAI rīkus, izmanto datus, kas ir licencēti vai atrodas publiskajā domēnā, lai izvairītos no iespējamām problēmām. (Par to, vai tas attieksies uz Project Music GenAI Control, vēl nav skaidrības.) Viņš piebilda, ka Adobe strādā pie ūdenszīmes tehnoloģijas izstrādes, lai palīdzētu identificēt audio, kas radīts ar Project Music GenAI Control. Taču piepilda, ka tā vēl ir tikai izstrādes stadijā.

Avots: TechChrunch

Dalies :

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Atbildēt

Jaunākie apskati
Tev varētu interesēt