Android tālruņos ar MI palīdzību atmaskos krāpnieciskus zvanus

Šķiet, ka mūsdienās krāpnieki ir visur. Šeit ir divi jauni veidi, kā Google risina šo problēmu Android sistēmā.

Kibernoziedznieki arvien biežāk izmanto mākslīgo intelektu (MI), lai apkrāptu savus upurus, bieži vien izmantojot īsziņas un tālruņa zvanus. Tagad Google izmanto līdzīgu taktiku, lai lietotājus pasargātu no šiem krāpniekiem, vismaz Android sistēmā.

Otrdien Google paziņoja par divām MI darbinātām krāpšanas atklāšanas funkcijām zvaniem un īsziņām Android ierīcēs. Mērķis ir nepieļaut sarežģītākus un izsmalcinātākus uzbrukumus, jo īpaši tādus, kas sākumā var šķist nekaitīgi, bet pēc tam pāriet riska zonā.

Krāpniecības noteikšana īsziņās

Pirmkārt, tiek veikta krāpniecības atklāšana īsziņās. Jaunā krāpšanas atklāšanas funkcija, kas uzlabo esošo aizsardzību pret surogātpasta sūtījumiem Google Messages lietotnē, ir izstrādāta tā, lai meklētu plašāku apdraudējumu klāstu.

Ja šī opcija ir iespējota pakalpojumā Google Messages, iestrādātais MI izmanto reāllaika noteikšanu, lai saprastu, vai un kurā brīdī virtuāli rakstiska saziņa saruna kļūst aizdomīga aizdomīga.

Pieņemsim, ka kāds lietotājs saņem īsziņu no svešinieka, kas sākas pietiekami nevainīgi. Taču pēc dažām īsziņām turp un atpakaļ, saruna novirzās negaidītā virzienā.

Tiklīdz tiek konstatēta aizdomīgu ziņu, ierīcē iebūvētais MI iejaucas, lai lietotāju brīdinātu, ka, visticamāk, sarunas mērķis ir krāpšana. Pēc tam lietotājam tiks dota iespēja noraidīt brīdinājumu vai ziņot un bloķēt sūtītāju.

Pārbaudot notiekošo sarunu, lai atrastu jebkādus “sarkanos karodziņus”, Google noteikšanai vajadzētu būt efektīvākai nekā citiem drošības rīkiem, kas var bloķēt vai atļaut tikai sākotnējo tekstu. Jaunā noteikšanas funkcija darbojas ar SMS, MMS un RCS ziņojumiem. Respektīvi katrs kāda Android tālruņa īpašnieks tiks nodrošināts ar aizsardzību neatkarīgi no izmantotā formāta.

Krāpšanas atklāšana pakalpojumā Google Messages ir ieslēgta pēc noklusējuma, taču to jebkurā brīdī ir iespējams izslēgt. Tas ietekmēs sarunas tikai ar cilvēkiem, kas nav jūsu kontaktu sarakstā.

Turklāt Google sola, ka sarunas paliks privātas. Ja tiek ziņots par aizdomīgu sarunu, Google un attiecīgajam mobilo sakaru operatoram tiek darīta zināma tikai sūtītāja informācija un pēdējās īsziņas ar šo personu.

Jaunā iespēja pašlaik tiek ieviesta angļu valodā ASV, Apvienotajā Karalistē un Kanādā, un drīzumā tā tiks ieviesta arī citās valstīs.

Krāpniecisku telefona zvanu noteikšana

Nākamā ir krāpniecisko zvanu atklāšana. Šī opcija, kas pagājušā gada novembrī tika izvērsta kā publiska beta versija dažiem Pixel 9 tālruņu lietotājiem, arī izmanto MI, lai analizētu sarunas reāllaikā un brīdinātu par iespējamu krāpšanu.

Tomēr šī joprojām būs ierobežota beta versija, lai gan tā tiek paplašināta angļu valodā, iekļaujot visus Pixel 9 lietotājus ASV.

Sākotnējā beta versijas perioda laikā, Google analizēja krāpšanas atklāšanu Pixel 9 un Pixel 6 ierīcēs. Pixel 9 ierīcēs tika izmantots modernāks Gemini Nano MI. Savukārt Pixel 6 tālruņos tika izmantots mazāks mašīnmācīšanās modelis ierīcē. Galu galā Pixel 9 ierīces ar Nano pārspēja Pixel 6 ierīces.

Kā tas darbojas? Pieņemsim, ka tiek saņemts zvans, kurā zvanītājs lūdz veikt maksājumu ar dāvanu karti, lai pabeigtu pirkumu. Izmantojot iebūvēto MI, noteikšanas funkcija ar skaņas, haptisko un ekrāna paziņojumu palīdzību brīdinās jūs par iespējamo krāpšanu.

Izmantojot krāpšanas atklāšanu Android tālruņu zvaniem, Google atkal sola aizsargāt konfidencialitāti. Šī funkcija neieslēgsies, ja tiek runāts ar kontaktpersonu.

Zvana audio tiek apstrādāts ierīcē, bet netiek ierakstīts, saglabāts vai nosūtīts Google vai trešajām personām. Šī opcija pēc noklusējuma ir izslēgta, tāpēc tā būs jāaktivizē manuāli. Pat tad to var izslēgt jebkurā laikā, pat telefona sarunas brīdī.

Avots: ZDNET

Dalies :

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Atbildēt

Jaunākie apskati
Tev varētu interesēt