Priekš Apple OpenAI sadarbība būšot “īstermiņa līdz vidēja termiņa attiecības” – tā ziņo Siri līdzdibinātājs.
Apple Inc. ikgadējā izstrādātāju konferencē 2008. gadā uz skatuves kāpa 23 gadus vecs Sems Altmans. Viņš priecājās par iespēju izmantot uzņēmuma jauno App Store, lai izplatītu viņa programmatūru, lokācijas koplietošanas pakalpojums Loopt. “Mēs uzskatām, ka šī ir jauns mobilo sakaru laikmets, un esam gandarīti būt daļa no tā,” Altmans saka.
Vien 16 gadus vēlāk Apple atgriežas pie šī uzņēmēja, taču šoreiz ar citiem noteikumiem. Tagad uzņēmumam nepieciešama viņa palīdzība tik pat, cik Semam nepieciešams Apple.
Altmans ir vadītājs OpenAI, ģeneratīvā mākslīgā intelekta (MI) uzņēmums, un Apple ļoti cenšas panākt šīs jomas līderus. Tieši tāpēc ir radusies ideja par sadarbību, lai iPhone operētājsistēmā iekļautu OpenAI ChatGPT. Lai gan Altmans, visticamāk, šoreiz nekāps uz skatuves, abu pušu sadarbība tiks īpaši izcelta nākamās nedēļas Apple Worldwide Developers Conference.
Šis darījums sniedz OpenAI pieeju simtiem miljonu Apple klientu, ieskaitot tos, kuri, iespējams, līdz šim ir atturējušies izmēģināt ChatGPT. Taču priekš Apple darījums palīdzēs iekāpt MI ērā.
Ražotājs jau laiku veido dažādas MI funkcijas, arī tās, kas darbojas iekš ierīces un citas, kam nepieciešama mākoņdatošana. Arī Siri neizpaliks bez uzlabojumiem.
Apple un OpenAI sadarbība
Priekš iPhone ražotāja šīs, visticamāk, būs “īstermiņa līdz vidēja termiņa attiecības” – tā saka Dāgs Kitlaus, kurš līdzdibināja un vadīja Siri biznesu pirms to pārņēma Apple. “Bet varam derēt, ka viņi cītīgi strādās, lai attīstītu savas kompetences.”
10. jūnijā izpilddirektors Tims Kuks prezentēs WWDC galvenos punktus, kas tiek uzskatīts par Apple lielāko lifta runu pēdējo gadu laikā. Uzņēmumam jāpārliecina patērētāji, izstrādātāji un investori, ka tas var izsisties MI laikmetā. Pievienots spiediens nāk no ražotāja lejupslīdošās aktivitātes, ieņēmumiem samazinoties piecos no pēdējiem sešiem ceturkšņiem.
Abi uzņēmumi vēl nav publiski apsprieduši darījumu un tā nosacījumi nav skaidri. Apple reiz bija virsroka MI pakalpojumos. 2011. gadā tika laists klajā digitālais asistents Siri, kas iekaroja klientu sirdis, apsteidzot Amazon.com Inc. Alexa un Google Assistant. Drīz vien gan Siri sāka atpalikt, un tas bija vēl pirms 2022. gada ChatGPT.
Avots: BusinessStandard