Google AI Overview kļūdas sadusmo internetu

Google AI Overview saņem kritiku par aplamām atbildēm. Robots ir izteicis teorijas un ieteicis bīstamas pārtikas produktu kombinācijas.

Google jaunā meklēšanas funkcija, kas izmanto mākslīgo intelektu (MI), lai atbildētu uz jautājumiem, tiek nopelta, jo ieteikusi ēst akmeņus un sajaukt picu ar līmi.

AI Overview pagājušonedēļ kļuva pieejams ASV, taču jau iepriekšējā mēnesī to varēja izmēģināt Apvienotās Karalistes iedzīvotāji.

Funkcija ir veidota, lai atvieglotu meklēšanas darbu, taču kopš relīzes izskanējuši piemēri par absurdu uzvedību. Vienā no variantiem MI esot teicis lietotājiem, ka siers jāsamaisa ar līmi, lai tas pieliptu picai. Robots pat iedziļinājās detaļās, sakot: “Jūs arī mērcei varat pievienot 1/8 glāzes ne toksiskās līmes, lai tā kļūtu tumīgāka.”

Izskatās, ka šī rekomendācija ir 11 gadus vecs joks no Reddit publikācijas, ko nekādā gadījumā nevajadzētu uztvert nopietni. 

Vēl kāda atbilde vēstīja, ka tikai 17 no 42 ASV prezidentiem ir bijuši baltādaini. “Es uzzinu daudz par Amerikas vēsturi ar Google AI Overview,” vēsta Bobijs Alins, kurš pamanījis neprecizitātes. 

AI Overview arī apgalvojis, ka bijušais ASV prezidents Baraks Obama ir musulmanis. Kamēr Obama bija amatā, patiešām bija izskanējušas nepatiesas konspirācijas teorijas, ka viņš slepenībā piekopj islāmu, lai gan ir kristietis. 

Tomijs Vietors, Obamas bijušais pārstāvis, publicēja šo atbildi, sarkastiski komentējot: “Google jaunajam AI Overview ir izcils sākums.”

Atbildē uz jautājumu “kas ir droša temperatūra vistas pagatavošanai?”, kāds lietotājs publicējis rezultātu, kur redzams Google viedoklis – 38 grādi pēc celsija. Reāli droša temperatūra ir 73.9 grādi pēc celsija un tādā temperatūrā jābūt visai vistai. Grādiem, esot zemākiem par minēto skaitli, pastāv dažādu infekciju risks. 

Runājot par lietām, ko nevajadzētu ēst – AI Overview kādam lietotājam ieteica dienā apēst “vismaz vienu mazu akmeni”. Atbildē pat tika citēti UC Berkeley ģeologi, kā iegūtās informācijas avots, apgalvojot, ka akmeņi satur “vitamīnus un minerālus, kas ir svarīgi gremošanai”. Par brīnumu gan tiek izteikts brīdinājums, ka akmeņu ēšana “var būt bīstama”. Protams, tā ir. 

Ko Google saka par AI Overview?

Tomēr pats veidotājs saka, ka šādas atbildes neatspoguļo to, kā rīks patiesi darbojas. “Šie piemēri, ko esam redzējuši, ir atbildes uz diezgan retiem jautājumiem un neatspoguļo lielāko daļas cilvēku pieredzes,” vēsta pārstāvis. 

“Liela daļa no AI Overviews nodrošina augstas kvalitātes informāciju, izmantojot saites, lai raktos dziļāk internetā. Mēs veicām kārtīgu pārbaudi pirms funkcijas palaišanas, lai nodrošinātu, ka AI Overviews sasniedz mūsu augstās kvalitātes latiņu.”

“Kur bijuši mūsu politikas pārkāpumi, esam veikuši atbilstošos pasākumus – un mēs arī izmantojam šos konkrētos piemērus, lai turpinātu attīstīt mūsu sistēmas.”

Avots: SkyNews

Dalies :

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Atbildēt

Jaunākie apskati
Tev varētu interesēt