Tiem, kuri cenšas iemācīties angļu valodu, Google ir izveidojusi runāšanas mācību funkciju, kur sarunas partneris ir MI robots.
Google testē mākslīgā intelekta klausīšanās prasmes ar funkciju, kas ļauj cilvēkiem ierunāt sarunu telefonā un apgūt angļu valodu ar runīga MI robota palīdzību. Sākotnēji – 2023. gadā – funkcija tikai sniedza atgriezenisko saiti par ierunātiem teikumiem. Taču tagad lietotājiem būs iespēja praktizēt sarunas uzturēšanu valodā, kas tiek apgūta.
Funkcija šobrīd ir pieejama Search Labs lietotājiem Argentīnā, Kolumbijā, Indijā, Meksikā, Venecuēlā un Indonēzijā. Search Labs ir Google iespēja iztestēt potenciālas Search funkcijas.
Pašlaik atgriezeniskā saite un sarunas veidošanas apmācības ir pieejamas tikai angļu valodā. Google sacīja, ka Search ir “vērtīgs rīks tiem, kuri apgūst valodas”, jo viņi var saņemt tulkojumus un skaidrojumus, kā arī pētīt vārdnīcu.
Google nav mācību programmas vai līmeņu sistēma kā Duolingo, Babbel, Pimsleur vai citām lietotnēm. Kad tik tikko tika laista klajā iespēja praktizēt sarunas, uzņēmums sacīja, ka tas palīdz ne tikai praktizēt, bet arī atrast labākos vārdus vai konjugācijas, kas iederas sarunas kontekstā. Kamēr Google translate funkcija ir pieejama jau gadiem, uzņēmums arī attīsta valodu skaitu, ko prot tā MI modeļi.
MI asistēta valodu mācīšanās nav jaunums. Duolingo, iespējams, populārākā šāda veida lietotne, jau 2016. gadā pievienoja MI tērzēšanas robotu. 2023. gadā jau tika integrēts GPT-4. Vēl kāda lietotne – Memrise – platformā Discord laida klajā GPT-3 tērzēšanas robotu, kas ļauj mācīties valodas tērzējot. Savukārt, Pimsleur lietotājiem ir jāspēlē lomu spēle, atbildot uz jautājumiem valodā, ko vēlas apgūt.
Avots: TheVerge