Īlons Masks vizualizē MI ziņu sintēzi platformā X

Īlons Masks, X izpilddirektors, dalās ar ambiciozu vīziju, kā uzlabot ziņu izplatīšanos platformā, izmantojot mākslīgo intelektu (MI). 

Piedāvātās iniciatīvas, kas tika atklāta ziņojumapmaiņā ar Big Technology, mērķis ir apvienot reāllaika ziņas ar sociālo mediju reakcijām, lai iegūtu visaptverošus tiešraides atjauninājumus. Šāda pieeja varētu būtiski izmainīt veidu, kā tiek patērētas ziņas iekš X. Tas būtu unikāls ziņu un publisku komentāru maisījums. 

Maska plāna galvenais objekts ir Grok, X MI tērzēšanas robots, ar ko jau tiek veikti eksperimenti ziņu apkopojumu ģenerēšanai. Atsaucoties uz Maska teikto, Grok, saņemot arvien plašāku informācijas pieejamību, attīstīsies tā, lai iekļautu vēl dinamiskākus atjauninājumus un labāku citēšanu. MI darbinātais rīks nodrošināšot “maksimāli precīzu un aktuālu informāciju,” citējot nozīmīgus avotus, lai veidotu patīkamāku lietotāju pieredzi.

Taču šo realizēt nevar bez šķēršļiem. MI jārisina sarežģītas problēmas, piemēram, precīzu citēšanu un izvairīšanos no nepatiesas informācijas ģenerēšanas jeb halucinācijām. Kā arī – Maska stratēģijas fokuss ir tikai publikācijas, nevis tiešs rakstu saturs, kas pietuvojas ļoti smalkajai autortiesību robežai. 

Ja veiksme uzspīdēs, Grok nozīmīgi izmainītu ziņu patērēšanas veidu sociālajos medijos. Tas būtu ātrāks ceļš uz svarīgākiem stāstiem, iespējams, palielinot plūsmu uz oriģinālajām ziņu mājaslapām. Džošs Millers, The Browser Company izpilddirektors, izceļ citēšanas prakses svarīgumu, jo tā veido lietotāju uzticību un veicina zinātkāri. Igors Babuškins no xAI komandas pastiprināja centienus uzlabot Grok citēšanas prasmes, lai pēc iespējas labāk atsauktos uz oriģinālajiem ziņu avotiem. 

Tomēr solim varētu būt arī juridiskas sekas. Danielle Kofeja, News/Media Alliance prezidente, pauda skepsi par sociālo mediju komentāru izmantošanu, lai apkopotu ziņas. Viņa iesaka, ka tas var nepietiekami aizsargāt oriģinālo žurnālistikas saturu saskaņā ar godīgas izmantošanas doktrīnām. Šis aspekts ir īpaši jutīgs, jo lielākie ziņu izdevēji, ieskaitot The New York Times, ir uzsākuši juridiskos procesus pret MI uzņēmumiem, kas veic līdzīgas darbības. 

Maska plašā MI ģenerētā ziņu stratēģija iekš X

Neskatoties uz sākotnējiem soļiem, kas, šķiet, samazināja ziņu plūsmu platformā X, Maska detalizētais plāns pauž ziņu atkārtotu pastiprināšanu kā platformas galveno funkciju. Iespējams, tādējādi X tiks nodrošināts ar sacensības vērtu rīku, kamēr platformas kā Meta Threads lēnām atkāpjas no ziņu satura. 

Kopumā Maska vīzija ir, ka Grok veido X par platformu, kur MI ģenerēti apkopojumi, kas balstīti uz lietotāju diskusijām un uzlaboti ar nepārtrauktiem atjauninājumiem, piedāvā jaunu veidu, kā mijiedarboties ar ziņām. Pieejas mērķis ir apvienot sociālo mēdiju tūlītējumu ar tradicionālās žurnālistikas dziļumu, potenciāli izveidojot jaunu ziņu apkopošanas standartu digitālajā laikmetā. 

Avots: ReadWrite

Dalies :

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Atbildēt

Jaunākie apskati
Tev varētu interesēt