Masks: “Līdz 2029. gadam MI kļūt gudrāks kā visi cilvēki apvienoti” 

Masks tic, ka līdz 2029. gadam MI pārspēs cilvēku inteliģenci. Taču, izrādās, tā kognitīvās spējas ir mazāk sarežģītas kā kaķiem vai suņiem.

Ir bailes, ka mākslīgais intelekts (MI) būs gudrāks par cilvēkiem. Tas varētu novest līdz cilvēces beigām. Daži nav vilcinājušies apstrīdēt šādu teoriju, bet zinātnieki neapšauba, ka tas kļūs par spēcīgu tehnoloģiju. Īlons Masks, kurš ir xAI izpilddirektors, sociālajos medijos uzsācis diskusiju, sakot, ka līdz 2029. gadam MI kļūs gudrāks par visiem cilvēkiem apvienotiem. 

Masks, kurš šobrīd ir ievilkts disputā ar ChatGPT veidotājiem OpenAI, apgalvoja, ka mākslīgais intelekts, visticamāk, jau nākamgad pārspēs cilvēku inteliģenci. “MI jau nākamgad, visticamāk, būs gudrāks par katru cilvēku. Līdz 2029. gadam, mākslīgais intelektu, visticamāk, būs gudrāks kā visi cilvēki kopā,” viņš min publikācijā. Tajā arī tika pievienots video no Džo Rogana apraides (podcast). Rogans runāja ar Reimondu Kurzveilu, amerikāņu datorzinātnieks un futūrists. Kurzveils saka Džo, ka MI līdz 2029. gadam sasniegs “cilvēka līmeņa” inteliģenci.

“Mēs vēl gluži neesam tur, bet mēs būsim un līdz 2029. gadam tas būs vienlīdzīgs katrai personai,” viņš sacīja, pievienojot, “Patiesībā esmu konservatīvs. Cilvēki domā, ka tas notiks nākamgad vai gadu pēc tam.” Kuzveils pieminēja, ka to pašu esot sacījis 1999. gadā, taču tad cilvēki domāja, ka viņš ir “traks”.

 “Es patiesībā to teicu jau 1999. gadā. Es sacīju, ka līdz 2029. gadam mēs pielīdzināsim jebkuru cilvēku. Tātad, 30 gadus cilvēki domāja, ka esmu galīgi traks. Starp citu, Stenfordā notika konference, kur tika uzlūgti daži simti cilvēku no visas pasaules, lai runātu par manu pareģojumu, un cilvēki domāja, ka tas notiks, bet ne līdz 2029. gadam. Viņi domāja, ka jāpaiet 100 gadiem,” viņš pievienoja. 

MI valodu modeļi nav pietiekami inteliģenti

Jans Lekuns, Facebook galvenais MI zinātnieks, sacīja, ka mākslīgā intelekta ekspertiem un zinātniekiem vēljoprojām nepieciešams daudz laika, lai izstrādātu tehniskos iestatījumus, kas varētu izaicināt cilvēka prātu. Sesijā – Will AI Lead Us to Our End? (vai MI novedīs mūs līdz mūsu beigām?) – viņš sacīja, ka šobrīd MI kognitīvas spējas ir mazāk sarežģītas kā suņiem un kaķiem. Tās ir ļoti tālu no cilvēka līmeņa sasniegšanas. 

Pagājušogad Lekuns minēja, ka ģeneratīvie MI, kas trenēti ar lielo valodu modeļiem, nav īpaši inteliģenti, jo ir trenēti ar valodu. Tie pat neesot tik gudri, cik suns. “Lielākā daļa cilvēku zināšanu nav nekādas saistības ar valodu..tātad daļu no cilvēka pieredzes MI nemaz neuztver,” Lekuns piemin. 

Avots: TheTimesofIndia

Dalies :

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Atbildēt

Jaunākie apskati
Tev varētu interesēt