MTIA mikroshēma ir daļa no Meta plāna pielāgotām un domēna specifiskām silīcija mikroshēmām, kas spēj apstrādāt iekšējās darba slodzes.
Meta atklāj savu nākamās paaudzes silīcija mikroshēmu, kas spēs apstrādāt mākslīgā intelekta (MI) darba apjomus. Uzņēmums sacīja, ka izmantos jauno Meta Training un Interference Accelerator (MTIA) mikroshēmu, lai darbinātu ranžēšanas un ieteikumu modeļus. Tas palīdzētu uzlabot lietotņu un pakalpojumu satura organizēšanu, piemēram, iekš Facebook un Instagram.
Meta jau pagājušogad laida klajā savu pirmās paaudzes MTIA mikroshēmu, lai darbinātu vietējos MI modeļus. To skaitā ir padziļinātas apmācības ieteikumu modeļi, kas pārvalda saturu dažādās Meta sociālo mediju platformās.
Uzņēmumam arī ir savs lielās valodas modelis (LLM) ar nosaukumu LLaMA, ko laida klajā pagājušajā gadā, lai sacenstos ar OpenAI un Google. Sociālo mediju gigants savās platformās piedāvā arī dažādus ģeneratīvā MI rīkus un funkcijas, piemēram, personalizētas uzlīmes iekš Messenger. Meta fokuss uz MI ir rezultējies augošā nepieciešamībā pēc skaitļošanas jaudas, ko uzņēmums plāno risināt, ieguldot infrastruktūrā, lai atbalstītu MI, tostarp datu centros un tehnoloģijās.
Presei uzņēmums sacīja, ka nākamās paaudzes MTIA ir daļa no plašāka plāna. Šis solis arī tiek sperts, lai samazinātu uzņēmuma atkarību no Nvidia, kas nodrošina Meta H100 grafikas kartes, lai darbinātu MI modeļiem.
Pēdējā laikā starp tehnoloģiju uzņēmumiem ir pieaugusi tendence veidot savas MI mikroshēmas. Nedēļas sākumā Google atklāja savu uz Arm balstīto procesoru, Axion. Tas ir būvēts, lai atrisinātu vispārīgas darba slodzes, ieskaitot procesora balstītu MI apmācību un mediju apstrādi. Microsoft arī pieder uz Arm balstītas MI mikroshēmas, kas apmāca MI modeļus un darbina Azure Cloud pakalpojumus.
Avots: Business Standart