Meta laidusi klajā sava lielā valodu modeļa – Llama 3 – un attēlu ģeneratora, kas attīsta bildi, kamēr tiek rakstīta uzvedne, agrīno versiju.
Modeļi būs integrēti Meta AI virtuālajā asistentā, ko uzņēmums raksturo kā vislabāko starp saviem bezmaksas sāncenšiem. Asistentam tiks sniegta plašāka platforma Facebook, Instagram, WhatsApp un Messenger lietotnēs, kā arī atsevišķa mājaslapa. Ar šādu soli asistents kļūs pilnvērtīgs sacensībai ar OpenAI ChatGPT.
Paziņojums nāk brīdi, kad Meta cītīgi strādā, lai atrādītu savus ģeneratīvā mākslīgā intelekta (MI) produktus miljardiem lietotāju, tādējādi izaicinot OpenAI.
Sociālo mediju gigants pievienoja Llama 3 ar jaunām datora kodēšanas prasmēm un sniedza tam gan attēlus, gan tekstu. Modelis gan ģenerēs tikai tekstu. Taču versijas, kas gaidāmas nākamo mēnešu laikā, būs “multimodālas”, kas nozīmē, ka tās varēs ģenerēt abu veidu produktus.
“Mērķis ir ar laiku palīdzēt atvieglot lietotāju dzīvi, vienalga tas ir mijiedarboties ar uzņēmumiem, rakstu darbi vai ceļojuma plānošana,” saka Kokss.
Kokss sacīja, ka bilžu iekļaušana Llama 3 apmācībās, īpaši uzlabos Ray-Ban Meta viedo briļļu atjauninājumu, kas gaidāms jau šogad. Ar asistenta palīdzību klients varēs uzdot jautājumus par redzamajiem objektiem un saņemt atbildes.
Meta AI asistents izplatīsies vairākos tirgos ārpus ASV, ieskaitot Austrāliju, Kanādu, Singapūru, Nigēriju un Pakistānu. Meta joprojām “strādā pie pareizā veida, kā šo ieviest Eiropā,” kokss sacīja, jo tur ir stingrāki privātuma noteikumi.
Meta jau laiku laiž klajā bezmaksas modeļus kā Llama 3 priekš ražotāju komerciālas izmantošanas, jo tieši bezmaksas varianta panākumi varētu kavēt konkurentu plānus gūt ieņēmumus. Šāda stratēģija tomēr ir izraisījusi drošības bažas no kritiķiem, kuri uztraucas par ļaunprātīgu izstrādātāju rokām.
Uzņēmuma izpilddirektors Marks Zakerbergs savu MI modeli sauc par “visinteliģentāko MI asistentu, ko var izmantot bezmaksas.”
Meta Llama 3 apmācības
Zakerbergs sacīja, ka Llama 3 lielākā versija šobrīd tiek apmācīta ar 400 miljardiem parametru. Divas mazākās versijas apmāca 8 un 70 miljardi parametru.
Ražotāji ir sūdzējušies, ka iepriekšējā Llama versija nesaprata pat vienkāršu kontekstu, jaucot jautājumus, piemēram, kā “nogalināt” datorprogrammu ar norādījumiem, kā veikt slepkavību. Sāncensis Google sastapies ar tādu pat problēmu un nesen apturējis Gemini AI attēlu ģenerēšanas rīku, jo tas sniedzis nepatiesas vēstures varoņu interpretācijas.
Meta apgalvo, ka izvairās no šīm problēmām, izmantojot augstas kvalitātes datus, lai modelis spētu atšķirt nianses. Ražotājs neskaidroja izmantotos datus, bet atzina, ka priekš 3. versijas izmantoja 7 reizes vairāk datus nekā ar Llama 2.
Avots: Reuters