MI var noteikt, vai kaķi moka sāpes, skenējot viņa seju

Lietotne, izmantojot tūkstošiem attēlu, spēj noteikt, vai kaķi moka sāpes. MI lietotnes izstrādātāji slavē tās precizitāti.

Mākslīgā intelekta (MI) lietotne tika apmācīta, izmantojot 6000 kaķu bilžu. Izstrādātāji steidz apgalvot, ka tā esot 95% precīza.  

Nihonas universitātes dzīvnieku medicīnas centra direktors esot strādājis pie šīs lietotnes. Viņš sacīja, ka veterinārārsti kā viņš, līdz konkrētai robežai spēj noteikt, vai dzīvnieks piedzīvo diskomfortu. Saimniekiem tas tik labi nepadodas.

 “Vairāk kā 70% gados vecu kaķu dzīvo ar artrītu vai sāpēm, bet tikai 2% no viņiem tiek vesti uz slimnīcu,” saka Profesors Edamura. “Tāpēc galīgās diagnozes vietā mēs lietotni izmantojam kā rīku, lai informētu saimniekus – situācija ir normāla vai nē.” Vairāk kā 230000 cilvēku jau ir izmantojuši lietotni kopš tā tika laista klajā Japānā.

Majumī Kitakata dzīvo Tokijā ar savu 14 gadus veco kaķi Čī. Viņa izmanto lietotni, lai katru dienu skenētu kaķa seju. “Viņš ir vecumā, kad parādās vairāk un vairāk slimību,” saka Kitakata. “Iespēja konsultēt veterinārārstu, taču reizē samazinot braucienus uz slimnīcu, ir ļoti svarīgi gan man, gan viņam.” 

Konkrētajā valstī dzīvnieki ir ļoti populāri. Japānas dzīvnieku pārtikas asociācija pauž, ka pagājušogad valstī bija vidēji 16 milj. mājdzīvnieku kaķu un suņu. Skaits ir lielāks nekā valstī dzīvojošie jaunieši zem 15 gadu vecuma. 

Lietotni CatsMe! izstrādāja Careology un Nihonas universitātes pētnieki. 

Avots: SkyNews 

Dalies :

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Atbildēt

Jaunākie apskati
Tev varētu interesēt