GDC konferencē Nvidia parāda, kā tiek izmantots ģeneratīvais MI, lai ierunātu, animētu un rakstītu stāstus video spēļu varoņiem.
Uzņēmums atrāda, kā izstrādātāji izmanto mākslīgā intelekta (MI) “digital human” (digitālā cilvēka) rīku, lai ierunātu, animētu un ģenerētu dialogu starp video spēļu varoņiem. Pirmdienas Spēļu Izstrādātāju Konferencē (Game Developers Conference), uzņēmums laida klipu ar Covert Protocol. Tā ir spēlējama tehnoloģiju demonstrācija, kur redzams, kā ar MI rīkiem NPC (nespēlējamie varoņi) spēj atbildēt unikālos veidos. Ar to ir iespēja ģenerēt jaunas atbildes, kas iederas konkrētajā momentā.
Demo versijā spēlētājs iejūtās privātā detektīva ādā, izpildot mērķus, kas balstīti uz sarunām ar MI darbinātiem NPC. Nvidia apgalvo, ka spēlei ir dažādi attīstības ceļi un katrs ir unikāls. Spēlētāju īstā laika mijiedarbība noved pie atšķirīgiem rezultātiem. Džons Spitzers, Nvidia izstrādātāju un veiktspējas tehnoloģiju viceprezidents, saka, ka uzņēmuma MI tehnoloģijas “var darbināt komplicētas animācijas un sarunas, lai padarītu digitālu komunikāciju reālāku.”
Nvidia pirmie soļi
Covert Protocol tika izveidots sadarbībā ar Inworld AI, MI videospēļu jaunuzņēmums. Gluži kā pagājušā gada futūristiskā ramen veikala demonstrācijā, arī šoreiz tika izmantota Nvidia Avatar Cloud Engine (ACE) tehnoloģija. Covert Protocol demo nav redzams, cik labi ir MI darbinātie NPC īstajā spēles gaitā. Tā vietā redzami dažādi klipi, kur NPC atrāda savas sarunas prasmes. Gan sacītā prezentēšana, gan lūpu sinhronizācijas animācijas, šķiet, robotiskas.
Inworld saka, ka “tuvākajā nākotnē” plāno laist klajā Covert Protocol pirmkodu, lai iedrošinātu citus izstrādātājus pielietot Nvidia ACE “digital human” tehnoloģiju. 2023. gada novembrī Inworld arī paziņojuši par sadarbību ar Microsoft, lai palīdzētu izstrādāt Xbox rīkus MI darbinātu varoņu, stāstu un uzdevumu izstrādei.
Gaidāmajā MMO World of Jade Dynasty klipā manāma arī Nvidia Audio2Face tehnoloģija. Tika demonstrēta varoņu lūpu sinhronizācija gan angļu, gan mandarīnu ķīniešu valodā. Audio2Face būtu jāatvieglo dažādu valodu spēļu izveidi, tas ir, lai nav manuāli jāpārveido varoņu animācijas. Vēl viens video klips atrāda gaidāmo asa sižeta spēli – Unawake. Tiek demonstrēts, kā var izmantot Audio2Face, lai izveidotu sejas animācijas gan spēles, gan notikuma (cutscene) ainās.
Iespējams, pietiek tikai ar tehnoloģiju demo, lai pārliecinātu spēļu izstrādātājus eksperimentēt ar MI darbināto NPC varoņu pievienošanu. Taču šobrīd izskatās, ka plāns ir progresējis.
Avots: TheVerge