OpenAI sacīja, ka o1 un o1-mini series mākslīgā intelekta modeļi piekopj dažādas stratēģijas un mācās no kļūdām.
Microsoft mākslīgā intelekta (MI) uzņēmums OpenAI atklājis jaunus MI modeļus, kas piedāvājot uzlabotas spriešanas un problēmu risināšanas spējas. Ražotājs apgalvo, ka gan o1, gan o1-mini spēj risināt kompleksus uzdevumus un izaicinošus zinātnes, kodēšanas un matemātiskas problēmas.
o1 modelis: pieejamība
Jau tagad ChatGPT Plus un Team abonentiem ir iespēja izmēģināt abus modeļus, bet ar iknedēļas ierobežojumiem. Uzņēmums sacīja, ka strādā pie limita paaugstināšanas un izstrādā jaunu funkciju, kas, pamatojoties uz lietotāja uzvedni, automātiski izvēlēsies atbilstošo MI modeli. Savukārt, ChatGPT bezmaksas plāna piekritējiem nāksies pagaidīt.
OpenAI o1 series modelis: kas tas ir un kā tas strādā?
Dokumentā, kur aprakstīti jaunie o1 modeļi, OpenAI apgalvo, ka modeļi ir apmācīti “pavadīt vairāk laika apdomājot problēmas pirms atbildes sniegšanas, gluži kā to darītu cilvēks.” Lai gan, salīdzinot ar GPT-4o, jaunajiem modeļiem iztrūkst prasme pārlūkot tīmekli un apstrādāt augšupielādētus failus, tie var attīstīt savu “domāšanas procesu”, izmēģinot jaunas stratēģijas un nosakot kļūdas.
Šīs spējas noderēs darbojoties ar kompleksām zinātniskām, kodēšanas, matemātikas un līdzīgu jomu problēmām. Lai to pārbaudītu, OpenAI lika modelim izpildīt Starptautiskās matemātikas olimpiādes kvalificēšanās eksāmenu. Salīdzinot ar GPT-4o modeli, kas pareizi izpildīja 13% no dotā, jaunais o1 precīzi spēja tikt galā ar 83%.
OpenAI o1 un o1-mini: atšķirības
OpenAI o1-mini MI modelis ir aprakstīts kā ātrāks, rentablāks modelis ar lielāku kodēšanas uzdevumu efektivitāti. Esot mazākam kā o1 modelim, o1-mini ir 80% lētāks, padarot to par izdevīgāku risinājumu lietotnēm, kam nepieciešama spriešana, bet ne “plašas pasaules zināšanas”.
Avots: BusinessStandard