Parīze kļūšot par “Mākslīgā intelekta pilsētu”

“Gaismu pilsēta Parīze kļūs par MI pilsētu” Emanuels Makrons apgalvo tehnoloģiju elites, politiķu un ES komisāru sanāksmē Elizejas pilī.

Francijas prezidents otrdien paziņojis par jaunu investīciju mākslīgajā intelektā (MI) un kvantu ekosistēmā, kā arī apmācību programmās, lai veidotu talantus. 

Par tehnoloģijām viņš runāja jau pirms šīs nedēļas VivaTech pasākumā, kas pulcēšot 150000 apmeklētājus četru dienu laikā. “Mums jāiet vienu soli uz priekšu…Francijas un Eiropas dēļ cīņa par mākslīgo intelektu ir eksistenciāla cīņa, no kā būs atkarīga mūsu spēja radīt bagātību,” Makrons saka.

Viņš vēsta, ka jaunais fonds satur “ievērojamu” daudzumu un vienu ceturtdaļa no tā izsniegs Francijas valsts. Mākslīgā intelekta “cīņai” jāpieiet no piecām jomām: talanta, infrastruktūras, izmantošanas, investīcijām un valdīšanas,” Makrons atzīst. 

Parīze: MI kafejnīcas

Runājot par talantu, jaunā programma novērsīs 400 milj. EUR investīciju deviņām universitātēm, lai veidotu MI pētniecības kompleksus un piedalītos talanta attīstībā. 

Francijas prezidents arī paziņojis, ka mācības ir ļoti nozīmīgas un izvirzīja mērķi apmācīt 40000 līdz 100000 cilvēku gadā, uzsverot, ka jomā vajadzētu vairāk sieviešu.  

Makrons stāstījis par citām pieejām, lai paplašinātu iedzīvotāju zināšanas par tehnoloģiju un sacījis, ka nevienu nevar atstāt “aiz borta”. Viņš saka, ka Francijas neatkarīgā padomdevēja komisija – Conseil national du numérique – būtu 10 milj. EUR budžets, lai organizētu ar MI saistītas debates un “kafejnīcas” viscaur Francijai. 

Francijas-Vācijas iniciatīva 

“Jautājums, ar ko saskarās Francija, Eiropa, ir: vai mēs lemjam par investīcijām, atbalsta politiku, kas ļaus mums pilnībā atgriezties starptautiskajā konkurencē?”

“Tas ir stratēģiskas atmodas moments, kam mēs dzīvojam cauri, kas paredz nozīmīgas izvēles attiecībā uz pētniecību, apmācību un ieguldījumiem,” viņš apgalvo. 

Makrons atkārtoti sacīja, ka tā būtu Francijas-Eiropas MI misija, nevis tikai Francijas. “Mūsu plāns ir to eiropeizēt, un mēs sāksim ar Francijas un Vācijas iniciatīvu,” viņš paziņo, vairāk nepaskaidrojot. 

Avots: Euronews

Dalies :

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Atbildēt

Jaunākie apskati
Tev varētu interesēt