SearchGPT: kas tas ir?

Atšķirībā no tradicionālajiem meklētājiem, piemēram, Google Search, SearchGPT nodrošina īstā laika informāciju sarunvalodā.

OpenAI paziņo, ka testē prototipa versiju jaunam mākslīgā intelekta (MI) meklētājam  – SearchGPT. Tiek plānots to integrēt MI tērzēšanas robotā ChatGPT. MI uzņēmums sacīja, ka meklētājs izmanto pašu MI modeļus, lai iegūtu rezultātus un atbildes no nozīmīgiem interneta avotiem. Funkcija tiek testēta ar noteiktu lietotāju un izdevēju palīdzību, lai iegūtu atgriezenisko saiti.

SearchGPT: Kas tas ir?

OpenAI SearchGPT ir meklētāja funkcija uzņēmuma MI darbinātajam tērzēšanas robotam. Tas līdzinās ierastajiem meklētājiem, iegūstot atbildes uz lietotāja ievadīto jautājumu no interneta. Taču to atšķir tas, ka meklētājs izmanto MI modeļus, lai atlasītu būtiskos avotus. Uzņēmums apgalvo, ka atbilžu rašanas procesu atvieglo un paātrina.

Kā tas strādā?

OpenAI apgalvo, ka meklētājs apvieno MI modeļa sarunvalodas prasmes ar spēju atrast īstā laika informāciju no tīmekļa. Kamēr jaunā MI darbinātā meklētāja funkcija gūst datus no dažādiem interneta avotiem, tā arī spēj atcerēties jautājuma kontekstu sarunas nolūkiem, nevis tikai uzrādīt aktuālo rezultātu saites. 

Vienā no piemēriem lietotājs ievada jautājumu “labākie tomāti, ko audzēt Minesotā”. Tā vietā, lai vienkārši piedāvātu saites, SearchGPT nodrošina īsu aprakstu, “Minesotā var stādīt dažādus tomātus, kas ir piemēroti štata klimatam un īsākai augšanas sezonai. Šeit ir dažas no labākajām šķirnēm, ko audzēt Minesotā:”

Vēl jo vairāk, meklētājs vienkārši neuzrāda mājaslapas virsrakstu rezultātos, bet gan šķirnes nosaukumu kopā ar tās īpašībām, savukārt saite uz tīmekļa lapu ir hipersaite uz avota nosaukuma.

SearchGPT arī ļauj turpināt sarunu, uzdodot papildus jautājumus, jo funkcija automātiski saprot kontekstu. Piemēram, pēc uzzināšanas, kādus tomātus labāk audzēt Minesotā, lietotājs pajautā: “kurus no tiem labāk stādīt tagad?” Meklētājs uzreiz saprot, ka saruna ir saistīta ar iepriekšējo tēmu. 

SearchGPT: pieejamība

OpenAI saka, ka meklētājs vēl ir testēšanas fāzē un pieejams tikai daļai lietotāju kā prototips. Uzņēmums arī pavēstījis, ka nākotnē plāno to tieši integrēt ChatGPT. Tomēr, ja ir vēlme izmēģināt funkciju, jāapmeklē chatgpt.com/search un jāpievienojas gaidīšanas sarakstam. 

Avots: BusinessStandard

Dalies :

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Atbildēt

Jaunākie apskati
Tev varētu interesēt