Superintelekts – realitāte tuvāko desmitgažu laikā

OpenAI vadītājs Sems Altmens nācis klajā ar ziņojumu, ka cilvēce tuvojas superinteliģences revolūcijas slieksnim.

“Turpmāko pāris desmitgažu laikā mēs būsim spējīgi paveikt lietas, kas mūsu vecvecākiem šķistu maģija.” Lēš OpenAI vadītājs Sems Altmens.

Mākslīga intelekta (MI) celmlauzis, savā bloga ierakstā “Inteliģences laikmets” (The Age of Intelligence) pauda pārliecību par MI spēju palīdzēt cilvēcei sasniegt mērķus. It īpaši tāpēc, ka pirms dažām desmitgadēm tas šķita neiedomājami.

“Mēs drīz spēsim strādāt ar mākslīgo intelektu, kas mums palīdzēs paveikt daudz vairāk, nekā mēs jebkad spētu paveikt bez tā; iespējams, mums katram būs personīga mākslīgā intelekta apkalpes komanda, (..) kas strādās kopā, lai radītu teju visu, ko esam spējīgi iedomāties,” turpināja Altmens bloga ierakstā.

Kas ir superintelekts?

Superinteliģence, dēvēta arī par mākslīgo vispārējo intelektu (MVI), ļautu MI pārspēt pat spožākos prātus. Tā potenciāli uzlabotu cilvēci un kļūs par rīku, kas ļautu realizēt pāriešanu nākamajā attīstības līmenī. 

Lai gan MVI šobrīd nav spējīgs apsteigt cilvēka prātu, jautājums ir drīzāk “kad” nevis “vai” tas būs pietkami attīstītsīts šī mērķa sasniegšanai.

Altmana redzējums par MI potenciālu nav vienīgā interesantā atziņa šajā blogā. Viņš pauž arī bažas par atsevišķiem MI elementiem: “Tas nebūs pilnībā pozitīvs stāsts, taču ieguvumi ir tik ievērojami, ka mēs esam parādā gan sev, gan nākotei, izdomāt, kā pārvarēt priekšā esošos riskus”. 

Viņš atzīst, ka šī procesa realizēšanā iespējama darbavietu zaudēšana. “Mēs sagaidām, ka šīs tehnoloģijas var ieviest būtiskas pārmaiņas darba tirgū, taču daļa amatu mainīsies lēnāk, nekā cilvēki domā, un man nav bail, ka mums aptrūksies darāmā (pat ja mūsdienās tās nešķiet ‘īstas darbavietas’).”

Sema Altmena ilustrētā vīzija kādam šķitīs aizraujoša, kādam – biedējoša. Tomēr viens ir skaidrs: mākslīgais intelekts un superinteliģence uz visiem laikiem izmainīs cilvēci. Mēs, iespējams, esam sasnieguši punktu, kur atpakaļ ceļa vairs nav.

Avots: Techradar

Dalies :

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Atbildēt

Jaunākie apskati
Tev varētu interesēt