Pētnieki izstrādājuši smalku robotu, kas spēj satvert olas dzeltenumu

Robotu projektēšana, kas spēj apstrādāt trauslus priekšmetus, ir liels izaicinājums inženieriem. Noliktavām ir izstrādāti roboti, kas izmanto mīkstus gumijas pirkstus, lai satvertu, piemēram, augļus, bet kā ar priekšmetiem, kas ir vēl smalkāki? Vai ir kāds robots, kas spētu satvert ko tik trauslu kā olas dzeltenumu?

Ziemeļkarolīnas štata universitātes pētnieki ir izveidojuši jauna veida robota satvērēju, kas kādu dienu varētu palīdzēt pārvietot pat vistrauslākos priekšmetus, ieskaitot olu dzeltenumus. Japāņu kirigami mākslas iedvesmotais (tāpat kā origami, bet papīru saloka un pārgriež) satvērējs ir izgatavots no plakanām materiāla loksnēm, kas sagrieztas ar paralēliem slāņiem. Kad loksnes gali tiek atvērti, satvērējs pats veidojas 3D sfērā, ko var izmantot, lai saudzīgi un precīzi satvertu priekšmetus – no dzīvām zivīm līdz pat cilvēka matam.

Veidotais robots priekšmetus satver ar visai mazu spēku, bet tos palīdz noturēt tā specifiskais kirigami iedvesmotais dizains.

“Parastie roboti, kas paredzēti priekšmetu satveršanai, tos satver stingri — tie sagrābj priekšmetus ar spēku vai spiedienu,” preses paziņojumā sacīja Jie Yin, Ziemeļkarolīnas štata asociētais profesors un viens no projektā iesaistītajiem pētniekiem. “Tas var radīt problēmas, mēģinot satvert trauslus priekšmetus, piemēram, olu dzeltenumus. Bet mūsu radītie roboti būtībā apņem kādu priekšmetu un pēc tam to paceļ, līdzīgi kā mēs turam rokas ap priekšmetu. Tas ļauj tiem “satvert” un pārvietot pat smalkus priekšmetus, nezaudējot precizitāti.”

Pētnieku darbs, kas tika publicēts publiski pieejamā Nature Communications rakstā, ļoti labi izceļ robota spēju paredzēt tā galīgo formu no oriģinālās kirigami lapas formas. Piemēram, 2D kirigami lapa ar apļveida robežu, ja tā ir apgriezta pareizi, ielocīsies lodītē. Izmantojot 3D simulācijas programmatūru, pētnieki varēja ātri izveidot prototipus dažādiem robotiem, pirms dizaina pabeigšanas.

Šis robots vēl nav gatavs izmantošanai komerciālos apstākļos, bet inženieri apgalvo, ka strādā pie nākamās tehnoloģijas izstrādes. “Tagad mēs esam ceļā uz šīs tehnikas integrēšanu mīkstās robotikas tehnoloģijās, lai risinātu rūpniecības problēmas,” saka Jie Yin. “Mēs esam atvērti darbam ar nozares partneriem, lai izpētītu papildu pielietojumus un atrastu veidus, kā šo pieeju no laboratorijas pārvietot uz praktisku izmantošanu.”

Avots: The Verge

Dalies :

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Atbildēt

Jaunākie apskati
Tev varētu interesēt