Roboti

Sony uzsāk ilgtspējas programmu saviem novecojošajiem robotu suņiem

Sony uzsāk jaunu ilgtspējas programmu, lai nodrošinātu, ka pat robotu suņi ir uz mūžu, nevis tikai Ziemassvētkiem. Piecus gadus pēc tam, kad Sony laida klajā savu robotu suni ERS-1000 Aibo, uzņēmums izveidojis programmu, lai aicinātu ERS-1000 īpašniekus, kuri atcēluši savu Aibo Cloud plānu, ziedot robotu noderīgiem nolūkiem.

Kā teikts Japānas preses paziņojumā, Sony pārbaudīs un veiks nepieciešamos uzlabojumus programmas ietvaros ziedotajiem ERS-1000 robotu suņiem pirms tie tiks piegādāti medicīnas iestādēm, pansionātiem un citām organizācijām, kas varētu gūt labumu no tādiem emocionālā atbalsta robotiem kā Aibo.

Aibo pirms 5 gadiem netirgoja kā emocionālu atbalsta ierīci. Taču jaunās programmas ietvaros to paredzēts izmantot kā tādu. ERS-1000 reaģē uz balsi un pieskārieniem un tam uz deguna ir kamera, kas palīdz atpazīt ģimenes locekļus.

Japānā emocionālā atbalsta roboti nav retums. Šķiet, ka šis ir visai veiksmīgs veids, kā izmantot novecojošas ierīces, vienlaikus samazinot iespējamos e-atkritumus.

Avots: The Verge

Atbildēt

Līdzīgi raksti