Tesla Optimus robots izmanto ražotāja neirālo tīklu. To mērķis ir piedalīties izglītībā, veselības jomā un izstrādes procesos.
Tesla otrās paaudzes robots humanoīds, Optimus, ir tikai viens no Pasaules Mākslīgā intelekta konferencē atrādītajiem produktiem. Lai gan Optimus izmanto paša ražotāja neirālo tīklu un datorredzes tehnoloģiju, un ir domāts kā nākotnes daudzuzvedumu mašīna, tas palika aiz stikla un nemijiedarbojās ar apmeklētājiem.
Vietējie izstādes dalībnieki kā Fourier, Tilbot un Leju Robot prezentēja savus robotus humanoīdus, kopumā sastādot 18 vienību skaitu.
Robotu mērķis ir piedalīties Ķīnas izglītības sistēmā, veselības jomā un izstrādes procesos, taču tie joprojām atrodas agrīnā izstrādes stadijā un nav sasnieguši komercializāciju. Augstās cenas, kas grozās ap 64 tūkst. līdz 92. tūkst EUR par robotu, ir liels šķērslis. Taču Optimus maksāšot mazāk nekā citi, tas ir, ap 27 tūkst. EUR.
Leju Robot prezentēja savu Kuavo robotu, ko darbina uz Huawei OpenHarmony balstīta operētājsistēma. Inženieris Vu Čangsjuaņs izcēlis apgrūtinājumus, kas saistīti ar robota programmatūras izstrādi, pat pārsniedzot šķēršļus ar aparatūru.
Ķīna ir uzstādījusi ambiciozu mērķi: Līdz 2025. gadam sasniegt humanoīdu robotu masu ražošanu. Šanhajas konferencē tika pausts, ka ar to problēmu nav, tāpēc, iespējams, Optimus saskarsies ar potenciālu konkurenci no pašmāju inovācijām.
Avots: TimesofIndia