Neuralink turpina smadzeņu tehnoloģijas testēšanu

10. jūlijā Īlons Masks atklāja, ka, tehnoloģijas un smadzeņu savienojumam uzlabojoties, Neuralink virzās uz otro testa pacientu.

Masks un Neuralink komandas dalībniekiem pieplūda virkne jautājumu platformas X tiešraidē. Tika diskutēts, kur uzņēmums atrodas ceļā uz smadzeņu implantu popularizēšanu. 

“Pagaidām tikai pārejam uz otro Neuralink pacientu,” Masks sacīja. “Bet mēs ceram, ja viss noies gludi, šogad sasniegt augstus viencipara skaitļus.” 

Janvārī Maska neirotehnoloģijas uzņēmums ievietoja smadzeņu implantu Nolandā Arbo, ko Tesla un X īpašnieks atzina par veiksmīgu. Pirms 8 gadiem notikušā niršanas negadījuma Arbo kļuva paralizēts no pleciem uz leju.

Kopš implanta operācijas viņš spēlējot šahu un video spēli Civilization, kā arī piedalās japāņu un franču valodas kursos, kontrolējot datora kursoru ar smadzenēm. Saskaroties ar šķēršļiem kursora kontrolē, Masks un citi komandas biedri ātri vien samazināja tās intensitāti.

Neuralink tehnoloģija strādā caur ierīci, kas ir apmēram 5 sakrautu monētu izmērā. Robots ķirurgs to ievietoto cilvēka smadzenēs. Diedziņi, kas savieno implantu ar Arbo smadzenēm ir “atkāpušies”, kas noved pie sliktākas signāla uztveres. 

Turpmāk diedziņi tiks ievietoti dziļāk smadzenēs un dažādos dziļumos ar uzlabotu precizitāti. Masks apsolījies, ka “kopš šī brīža viss kļūs tikai labāk”. 

Viens no mērķiem ir palielināt viļņu platumu starp smadzenēm un datoru, ļaujot lielākam daudzumam datu virzīties ātrāk. “Cilvēka-mākslīgā intelekta (MI) simbiozei diezgan svarīga ir spēja komunicēt ātrumā, ko var izsekot MI,” Masks runā par smadzeņu savienošanu ar MI datoriem. 

Neuralink un superspējas

Īlons iedomājas, ka Neuralink implanti būs vairāk kā redzes atjaunošana aklajiem, tā būs spēja dot cilvēkiem infrasarkano vai ultravioleto redzi vai ļaujot pielietot telepātiju. “Mēs gribam cilvēkiem dot superspējas,” viņš saka. “Mēs ne tikai atjaunojam tavu iepriekšējo funkcionalitāti, bet tev ir daudz lielāka funkcionalitāte nekā parastajam cilvēkam.”

Masks runā par automatizēta procesa izgatavošanu, ar kā palīdzību Neuralink operāciju robots var ātri ievietot pielāgotus implantus cilvēkiem, kuri vēlas “uzlabojumus”. “Tas ir nedaudz Cyberpunk vai Deus Ex, ja Jūs spēlējat tādas spēles,” Masks skaidro ideju. 

“Aizraujoša ilgtermiņa iespēja ir ņemt Optimus robota humanoīda daļas un apvienot tās ar Neuralink – tev praktiski varētu būt kibernētiskas superspējas,” viņš saka. 

Avots: TheStar

Dalies :

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Atbildēt

Jaunākie apskati
Tev varētu interesēt