Roboti Tehnoloģiju jaunumi

Robots, kas spēj izpakot iepirkuma maisiņus

Ja kāds vaicā iztēloties robotu, parasti tiek aprakstīti roboti, kas līdzinās cilvēkam. Taču roboti ir ļoti dažādi gan funkcionalitātes, gan izskata ziņā. “Tādēļ es vēlētos redzēt pārmaiņas,” The Verge stāta Daniela Rusa, MIT datorzinātņu un mākslīgā intelekta laboratorijas profesore. Tā MIT komanda izveidoja unikālu robotu, kas paredzēts dažādu priekšmetu savākšanai. Robots izskatās diezgan interesanti – tam ir vairāk kopīga ar gumijas puķi nekā robota roku.

Jauns dizains

Robota-satvērēja izskats padara to visai unikālu. Zem tā gumijas pārklāja paslēpts origami skelets. Robots priekšmetu satveršanai izmanto vakuumu, ar kuru aptver priekšmetu. Satveršanas laikā tas atveras un aizveras kā zieds. Gumijas zieds ļauj robotam pacelt visai smalkus priekšmetus, nekaitējot tiem un vienlaikus saglabājot pietiekami spēcīgu tvērienu, kas spēj pacelt pat 100 reizes lielāku svaru.

Lai gan liela daļa darba mūsdienās ir automatizēta, cilvēki joprojām ir plaši nodarbināti tādos uzņēmumos kā Amazon, lai kārtotu un ievietotu atsevišķus priekšmetus maisos un kastēs. Tas tāpēc, ka tradicionālie roboti lielākoties ir izgatavoti no metāla, cietas plastmasas, un tiem ir grūti operēt ar smalkiem, neregulāru formu priekšmetiem. Vidusmēra rūpnīcas robots nespēj izsaiņot Jūsu iepirkumus, nesaplēšot olu čaumalas vai neizspiežot apelsīnus sulā.

Pielietojums

Šādi roboti nav jaunums. Pēdējo 10 gadu laikā robotikas industrijā prezentēti neskaitāmi “mīkstie” roboti – roboti, kuru skeletu sedz gumija vai līdzīga tipa materiāli. Šāda tipa roboti plaši tiek izmantoti loģistikā preču pārkraušanai noliktavās un rūpnīcās. Tādi uzņēmumi kā MIT un RightHand Robotics šajā industrijā attīsta un piedāvā dažāda veida robotus – sākot no piepūšamām robotu rokām un beidzot ar robotiem-satvērējiem, kas atgādina ziedus.

Daniela Rusa piemetina, ka MIT jaunais robots-satvērējs ir labāks risinājums, kā jebkurš iepriekš radītais dizains. Robota-satvērēja tulpes forma ļauj tam tuvoties satveramajam priekšmetam no dažādiem leņķiem. Pateicoties robota origami skeletam, tas ir visai elastīgs un tajā pašā laikā arī pārsteidzoši spēcīgs.

Kā jau iepriekš minēts, “mīkstās” robotikas industrija pēdējo 10 gadu laikā ir strauji paplašinājusies un attīstījusies. Taču, šobrīd tās piedāvātie produkti netiek visai plaši izmantoti. Viens no iemesliem – liela daļa uzņēmumu jau ir ieguldījuši līdzekļus dārgās iekārtās un to maiņa ir visai sarežģīta un atkārtoti rada lielus izdevumus. Kā arī aparatūras atjaunošana var nozīmēt visas darba plūsmas pārkārtošanu un darbinieku apmācīšanu darbam ar jaunām tehnoloģijām.

Neskatoties uz to, robotikas industrija turpina strauji attīstīties. Tas ir tikai laika jautājums, kad mums mainīsies priekšstats par to, kā izskatās un kādas funkcijas var veikt vidusmēra robots. Laika gaitā aizvien vairāk roboti turpinās ienākt mūsu ikdienas dzīvēs.

Avots: The Verge

Līdzīgi raksti

Atbildēt