Robots – pīle, dabiska alternatīva pesticīdiem

Jau gadsimtiem ilgi rīsu audzētāji Āzijā ir izmantojuši pīles kā dabisku alternatīvu pesticīdiem. Kamēr pīles peldas pa applūdušiem rīsu laukiem, tās saplēš nezāles un apēd kukaiņus. 21. gadsimtā šī prakse nav vairs plaši izplatīta, taču kāds jauns tehnoloģisks pavērsiens šai metodei, varētu to mainīt.

Kāds inženieris, kas strādā japāņu autoražotājam Nissan, ir uzbūvējis robotu, kas varētu būt alternatīva pirms gadsimtiem populārajai metodei, izmantot rīsu laukos pīles. Kā ziņo Nippon.com un Nerdist, inženieris šobrīd izmēģina robota prototipu Japānas ziemeļaustrumos. Šķiet, ka šobrīd tas ir tikai neliels projekts, kam nav tālāku plānu komercializācijai un nav skaidrs, cik tas vispār būtu efektīvs.

Aigamo robots, kurš savu nosaukumu ieguvis pēc kādas pīļu šķirnes, izmanto gadsimtiem senās prakses modernā versijā. Robots sver 1.5 kg un ir aptuveni robota-putekļu sūcēja izmērā. Tam ir divas rotējošas gumijas ķemmes, kas atrodas tā apakšpusē, atdarinot pīles pēdas, kas samaisot un oksidējot ūdeni un neļaujot nezālēm izveidot saknes.

Diemžēl video nav angļu subtitru, bet tajā iespējams redzēt, kā robots darbojas. Japānā, kur rīsu audzēšanu apdraud rīsu patēriņš un iedzīvotāju novecošana, šāds robots varētu palīdzēt japāņu kultūrai nozīmīgai rūpniecībai izdzīvot 21. gadsimtā.

Avots: The Verge

Dalies :

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

2 Responses

Atbildēt

Jaunākie apskati
Tev varētu interesēt