Uzbūvē savu robotu ar MIND KIT

Ja Tev būtu pieejami visi nepieciešamie materiālu robota veidošanai, kādu Tu to veidotu? Ko Tavs robots spētu paveikt? ASV veidots Kickstarter projekts – MIND KIT – Tev sniedz šādu iespēju! MIND KIT piedāvā detaļas, platformas un programmatūru, ar kuru vari izveidot pats savu robotu.

Mums katram dzīvē ir bijusi ideja par robotu, ko vēlamies uzbūvēt. MIND KIT piedāvā visus nepieciešamos rīkus, lai šo ideju īstenotu! MIND KIT ir ASV Kickstarter projekts, kas piedāvā nepieciešamās detaļas un programmatūru robota veidošanai. Viss kas pietrūkst – Tava iztēle! Iedomājieties robotu, kas pēc balss signāla padod sāli vai piparus, vai robotu uz kura novietot kameru un izsekot noteiktus objektus. MIND KIT palīdz sasniegt šīs idejas!

2018. gada jūnijā MIND KIT piedalījās Maker Faire Tokyo, kur roboti paši savā starpā spēlēja futbolu.

Robota komplektācija

Robota datora pamatne, ar kuru kontrolējat robota uztveri, domāšanu, lēmumu pieņemšanu un valodas apstrādi. Tai ir jaudīgs ARM Cortex-A53 Quad-Core 1.2 GHz procesors un 2GB DDR3 RAM. Datora pamatne ietver visaptverošus interfeisus, dažādus portus un vairāku programmēšanas valodu izvēli.

Robota datora pamatne, kurā tiek ievadītas komandas, kas veido un prognozē robota kustības. Servo kontrolleris var vienlaikus piegādāt enerģiju un sūtīt signālus līdz pat 20 servos. Tas ir svarīgi, lai spētu uzbūvēt robotu, kam ir vairākas kustīgas detaļas.

MIND KIT komplektā ir iekļauts Lithium-ion akumulators ar 40A ietilpību, kas ļauj darbināt vairākus servo motorus un veikt visas robotam nepieciešamās funkcijas, nepievienojot papildus akumulatorus.

Robota “ķermenis”

LiDAR modulis ir 2D lāzera skenēšanas sensors, kas paredzēts lietošanai ar SLAM algoritmu, ļauj robotam patstāvīgi kustēties un pārvietoties. Sensoram ir 360 grādu redzes lauks.


Mic Array modulim ir balss atpazīšanas mikroshēma, seši mikrofoni un skaļrunis. Tas ir ideāli piemērots MI (mākslīgā intelekta) un balss lietojumprogrammu veidošanai.


Sensori, kas paredzēti infrasarkanās gaismas intensitātes un attāluma mērīšanai.

Ļoti izturīgs, metāla zobratu servomotors ar griezes momentu 10 kg · cm.

Rover Base darbojas ar diviem riteņiem, veido robota ritošo daļu. Rover Base robotam nodrošinās ievērojamu pārvietošanās ātrumu.


Soccer Base ir Rover Base modifikācija. Papildus sensori, ko pievienot robotam veidoti, lai tas varētu spēlēt futbolu.


Tank Base paredzēta, lai uzbūvētu robotu – tanku. Tai ir īpaši liela izturība un kravnesība.

Operētājsistēma

Robots izmanto MIND OS 2.0 operētājsistēmu. MIND OS ir balstīta uz Linux kodoliem un ir speciāli veidota kodēšanai un programmēšanai. MIND OS var integrēt arī OpenCV, ROS un citas MI programmēšanas bibliotēkas.

MIND OS ļaus pašam radīt savu robotu. Piemēram, ar iebūvēto SLAM algoritmu, MIND KIT Rover Base un LiDAR moduli, varēsiet viegli uzbūvēt robotu, kas pats pārvietojas pa iekštelpām.

MIND OS komplektā ir SDK un IDE. IDE (MIND Studio) iespējams izveidot un pēc tam testēt robota programmu. MIND OS nodrošina dažādas lietojumprogrammas un pamācības kā tās lietot. Skills Store veikalā varēsiet dalīties ar savām veidotajām robota programmām un apskatīt arī citu robotu entuziastu veidotās programmas.

Vincross “Robotikas ekosistēma”: HEXA, MIND KIT un tas vēl nav viss!

Vincross veido robotikas ekosistēmu, apvienojot visaptverošu robotu aparatūru un programmatūru, kas ļauj cilvēkiem gūt labumu no robotiem ikdienas dzīvē.

Pagājušajā gadā Vincross Kickstarter apmeklētājus iepazīstināja ar HEKU – daudzpusīgu seškājainu robotu, kam ir izcilas manevrēšanas spējas. Arī HEKSA lietotāji izmanto MIND OS, lai veidotu paši savus robotus.

MIND KIT

MIND KIT ir Kickstarter, globālas pūļa finansējuma platformas, projekts. Projekts ir sasniedzis sev nepieciešamo finansējumu un tiek īstenots. Šobrīd, projekta sākuma stadijā MIND KIT pamata komplektu var iegādāties par 249 AVS dolāriem jeb 222 Eur, taču plānotā pārdošanas cena ir 454 ASV dolāri jeb 405 Eur.

Kas ir Kickstarter? Lasi mūsu rakstu – Kickstarter, platforma, kur idejas kļūst par realitāti

Apskati MIND KIT projektu Kickstarter mājas lapā.

 

Dalies :

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Atbildēt

Jaunākie apskati
Tev varētu interesēt