Kāpēc Harija Potera videospēle Hogvarts Legacy ir tik pretrunīgi vērtēta?

No pirmā acu uzmetiena šķiet, ka Hogwarts Legacy ir vēlmju piepildījums miljoniem fanu, kurus pēdējo 25 gadu laikā ir apbūrusi Harija Potera pasaules leģenda. Videospēlē spēlētāji izdzīvos noslēpumu un piedzīvojumu pilnu pasauli, kas nāk kopā ar maģiju skolas audzēkņu dzīvi.

Pirmo reizi par spēli tika paziņots 2020. gada septembrī notikušajā PlayStation State of Play pasākumā. Hogvarts Legacy ir atvērtās pasaules, action-RPG piedzīvojums, kurā spēlētājs iestājas Hogvartsas maģijas skolā. Spēlētāja tēls ir spēlētāja radīts, tomēr tēls jau ir piektā kursa students, tāpēc spēle sākas ar nedaudz attīstītākām maģiskajām spējām.

Kāpēc šī spēle ir tik pretrunīga?

Par Hogwarts Legacy un Harija Potera franšīzi fani pauž dažādas atsaukmses, kas nav tieši saistītas ar videospēles stāstu. Kāpēc? Galvenokārt tāpēc, ka autore J. K. Roulinga ir izvēlējusies publiski paust savu nostāju attiecībā uz dzimuma identitāti. 

Pēc pāris gadu ilgiem kautrīgiem žestiem sociālajos tīklos un atbildēm par šo tēmu, 2020. gada 10. jūnijā Roulinga savā personīgajā tīmekļa vietnē publicēja 3600 vārdu eseju, kurā izklāstīja savu viedokli par dzimuma identitāti, autore skeptiski vērtēja transseksuāļus, viņu likumus un politiku, kā arī “jauno transaktīvismu.” 

Kopš 2020. gada jūnija autore ir turpinājusi pievērsties transseksuālās identitātes tēmai no tā paša skatupunkta. Viņas kriminālromāns Troubled Blood, kas arī tika publicēts 2020. gadā ar pseidonīmu Roberts Galbraits, stāsta par sērijveida slepkavu, kurš, veicot slepkavības, pārģērbjas par sievieti. LGBTQ+ interešu aizstāvības organizācijas nosodīja šo un citus Roulingas darbus kā kaitīgus vai kūdošus uz transseksuālu personu aizskaršanu un diskrimināciju, lai gan daži slaveni Roulingas kolēģi publiski aizstāvēja autori..

Dalies :

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

One Response

Atbildēt

Jaunākie apskati
Tev varētu interesēt