Ķīna vēlas samazināt tēriņus videospēlēs 

Ķīnas regulatori piektdien paziņojuši par likumiem, kas mērķēti uz iekš videospēļu tēriņiem. Tas satriecis Pasaulē lielāko spēļu tirgu, kā izaugsme šogad bijusi īpaši veiksmīga. 

Pekina kļuvusi īpaši strikta attiecībā uz video spēlēm. 2021. gadā Ķīna uzstādīja spēlē pavadītā laika limitus jauniešiem zem 18 gadu vecuma. Kā arī uz 8 mēnešiem tika apturēta jaunu videospēļu apstiprināšana. Viss noticis, lai apkarotu atkarību no videospēlēm. 

Piektdien paziņotie likumi paredz, ka videospēles vairs nespēs sniegt balvas, ja: lietotājs ikdienas tai pieslēdzas, pirmo reizi veic iekš spēles pirkumu vai vairākkārt tērē līdzekļus spēlē. Šie visi ir zināmi tiešsaistes spēļu stimulācijas paņēmieni. 

Taču tie ne tikai aizliedz iekš videospēļu balvas, bet arī uzstāda limitus, cik daudz spēlētāji var papildināt digitālos maciņus. Videospēles arī nevar vairs piedāvāt nepilngadīgajiem izlozes, kas balstītas uz varbūtību un veiksmi. 

Jaunie likumi skaitļos

Likumi paredz tēriņu limitus tiešsaistes spēlēm, tas uzkurinājis paniku starp investoriem. Tika samazināta divu lielāko Ķīnas spēļu uzņēmumu tirgus vērtība par gandrīz 80 miljardiem USD  jeb 72.6 miljardi EUR

Tencent Holding, Pasaulē lielākais videospēļu uzņēmums, akcijas kādā brīdi kritušas pat par 16%. Tajā pat laikā tuvākā sāncenša – NetEase – akcijas kritās pat par 25%. Tas viss noticis īsi pēc National Press and Publication Administrations paziņojuma par jaunpieņemtajiem likumiem. Investora Prosus akcijas piektdien kritās par 14.2%, tādējādi kļūstot par vienu no lielākajiem Viseiropas fondu indeksa kritumiem. Prosus pieder 26% Tencent akciju. 

“Tas nav konkrēti par pašu regulāciju, drīzāk tas ir pārāk augsts politikas risks,” saka Stīvens Leungs, brokeru iestādes UOB Kay Hian pārdošanas izpilddirektors. “Cilvēki uzskatīja, ka šāda veida riskam jau bija jābeidzas, un viņi atkal sāka apskatīt pamatprincipus. Tas slikti ietekmē pārliecību.”

Jautājot par likumu ietekmi, Tencet Games viceprezidents Vigo Žangs sacīja, ka Tencent nevajadzēs izmainīt spēļu “godīgo biznesa modeli vai operācijas”, papildinot, ka uzņēmumā ir stingri ieviestas normatīvās prasības. 

Žangs arī apgalvoja, ka kopš 2021. gada jauniešu iztērētā nauda un laiks Tencent spēlēs ir bijusi vēsturiski maza. To ietekmējis laiks, kad Pekinā jauniešu aizsardzība kļuva par svarīgu aspektu. 

Avots: Reuters

Dalies :

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Atbildēt

Jaunākie apskati
Tev varētu interesēt