Viens pats mājās?

Decembris ir laiks, kad Kevins paliek viens pats mājās 4 nedēļas pēc kārtas visos TV kanālos. Bet ko Tu darītu mūsdienās, ja bērns paliktu viens pats mājās? Viedierīču apskats un “Gudrās mājas” risinājumi.

Gudrās mājas iespējas ir ļoti plašas un tās var atvieglot Jūsu ikdienu. Kas tad īsti ir gudrā māja? Gudrā māja ir automatizēta ēku vadības sistēma, kurā apvienotas vairākas tehnoloģijas, kas mājas iemītniekiem ļauj ērti un vienkārši pārvaldīt savu mājokli un tajā notiekošo, kā arī nodrošina maksimālu drošību un ir energoefektīva. Ar šo sistēmu iespējams kontrolēt apgaismojumu, apkuri telpās, ventilāciju, multimēdiju sistēmas, video novērošanu, kā arī parūpēties par drošību mājoklī savā prombūtnes laikā. Šīs sistēmas varat kontrolēt attālināti. Viss, kas Jums ir vajadzīgs ir stabils interneta savienojums un ierīkotas attiecīgās gudrās mājas sistēmas Jūsu mājoklī.

Drošības sistēmas

Īpaši pielāgotas viedierīces paredzētas mājas drošībai un apsardzei. Tā vietā, lai maksātu par pilna laika apsardzes sistēmu, “Gudrās mājas” risinājumi piedāvā Wi-Fi iespējotas novērošanas kameras, ar interneta savienojumu regulējamus durvju un logu sensorus, viedos dūmu un oglekļa monoksīda detektorus.  Šāda veida gudrās ierīces nepieciešamības gadījumā tev ziņos ar īsziņas un/vai e-pasta palīdzību, kā arī nodrošinās iespēju viedtālrunī vērot māju no jebkuras vietas pasaulē.

Teritorijas videokontrole – iespēja uzstādīt āra stacionārās un pagriežamās videokameras.
Stacionāro un dzīvo objektu novērošana – mašīna, bērni u.c.
Slēptā novērošana – Novērošana ar slēptajām kamerām. Šī sistēma nodrošinās pilnu kontroli visiem notikumiem Jūsu mājā, kas notiek Jūsu prombūtnes laikā.
Perimetra kontrole – kustības sensori, kuri ieslēgs avārijas signalizāciju ielaušanās gadījumā.
Iekļuves telpās kontrole – ļauj kontrolēt mājas vai dzīvokļa iekštelpas. Ielaušanās gadījumā saņemsiet SMS ziņojumu, kā arī sistēma nosūtīs signālu uz apsardzes firmu.

Apgaismojuma vadība

Apgaismojuma vadībai ir iespējamas diezgan plašas izmantošanas iespējas:
Automatizētā vadība – gaisma ieslēdzas tiklīdz Jūs ienākat telpā un izslēdzas nelielu laika sprīdi pēc Jūsu aiziešanas.
Gaismas ainavas izveidošana – vairāku gaismas avotu vienlaicīga ieslēgšanas iespēja.
Gaismas spilgtuma vadība – no jebkuras vadības pults “Gudrā Mājā” vai tālvadības pults pēc Jūsu vēlēšanās var izmainīt apgaismojuma spilgtumu.
Apgaismojuma vadība no taimera – gaismas laika ieslēgšanas un izslēgšanas programmēšana, kā arī apgaismojuma režīma izmainīšana.
Apgaismojuma vadība atkarībā no diennakts laika – apgaismojuma sensoru sistēmā ļaus automātiski ieslēgt gaismu līdz ar tumsas iestāšanos.
Elektroenerģijas atslēgšana – izejot no mājas, nospiežot tikai vienu taustiņu ir iespējams izslēgt gaismu visā mājā un atslēgt no elektroenerģijas apgādes vajadzīgās elektrorozetes.
Mājās esamības imitācija – gaisma ieslēdzas pēc iepriekš ieprogrammēta scenārija mājas saimnieka prombūtnes laikā, radot ilūziju par cilvēku esamību mājā.

Klimata kontroles sistēma.

Arī izmantošanas iespējas ir vairākas un varat izvēlēties sev piemērotāko:
Automātiskā vadība – sildīšanas un dzesēšanas sistēma. Iespēja automātiski uzstādīt pēc parametriem noteiktajā laikā.
Vadīšana siltajām grīdām – sistēma atļauj katrā zonā uzstādīt savu apkures temperatūras režīmu.
Vienlaicīga temperatūras izmaiņa vairākās telpās – Iespēja izvēlēties attiecīgo telpu un uzstādīt vajadzīgo temperatūras režīmu.
Distancētā vadība – atrodoties ārpus mājas un nododot komandu pa telefonu, tagad varat nodrošināt komfortablus apstākļus savās mājas jau savlaicīgi.
Individuālais temperatūras režīms katrai telpai – Jūs varat uzstādīt un pastāvīgi sistēma uzturēs dažādus klimatiskos apstākļus atsevišķi guļamistabai, virtuvei vai garāžai.

Uzskaitītās ir tikai dažas no “Gudrās mājās” iespējām. “Gudrās mājas” tehnoloģijas joprojām tiek pilnveidotas un uzlabotas. Daudzi iespējams vēl neuzticas “Gudrās mājas” tehnoloģijām. Bet mūsdienās arvien vairāk cilvēku sāk izmantot šīs tehnoloģijas.

Varbūt kāds no lasītājiem arī jau ir ieviesis savā mājā vai dzīvoklī, kādu no “Gudrās mājas” sistēmām?

Dalies :

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Atbildēt

Jaunākie apskati
Tev varētu interesēt