Tehnika

Tesla Cybertruck masveida ražošana nesāksies līdz 2024. gadam

Īlons Masks uzņēmuma ceturtā ceturkšņa peļņas paziņojumā sacīja, ka ilgi gaidītā Tesla Cybertruck ražošana pilnā apjomā netiks uzsākta līdz 2024. gadam.

Paziņojuma laikā Maskam tika uzdots jautājums, vai gaidāmais transportlīdzeklis sasniegs 2023. gada vidū izvirzīto ražošanas mērķi, kas tika noteikts pagājušā gada 2. ceturksnī. Masks kūtri apstiprināja, ka auto ražošana sāksies “kaut kad šovasar”, taču vēlāk secināja, ka pikapa masveida ražošana nesāksies līdz nākamajam gadam.

Sākotnēji par auto tika paziņots 2019. gadā, izraisot plašu interesi, taču tā ražošana tika vairākkārt atlikta. Sākotnēji bija paredzēts, ka pirmsizlaides ražošana sāksies 2021. gada beigās, taču tā tika atlikta COVID-19 pandēmijas dēļ. Pēc tam tika plānots, ka tā tiks uzsākta kaut kad 2023. gadā. Turklāt pagājušajā gadā Masks investoriem paziņoja, ka automašīnas specifikācijas un cena “būs citāda”.

Kā mierinājuma balvu Tesla trešdien atklāja, ka tā ir sākusi uzstādīt ražošanas iekārtas, kas nepieciešamas auto montāžai, tostarp lējumus, no kuriem tiks izgatavota elektriskā pikapa virsbūve. Paredzams, ka Cybertruck lielā mērā tiks ražots uzņēmuma Gigafactory rūpnīcā Ostinā, Teksasas štatā.

Nozares eksperti brīdināja, ka grafiks ir jāpaātrina, lai Cybertruck varētu radīt vēlamo ietekmi. “Cybertruck nonāks aizvien vairāk pārpildītā elektromobiļu tirgus sektorā, ņemot vērā, ka F-150 Lightning, GMC Hummer EV, Rivian R1T un, visticamāk, arī Chevy Silverado EV un RAM 1500 EV sekos cieši aiz muguras,” stāsta uzņēmuma pārstāve. “Tesla Cybertruck šķiet gandrīz kā novecojušas ziņas.”

Transportlīdzeklim joprojām tiek pievērsta liela uzmanība pēc tā pārsteidzošās atklāšanas, kuras laikā pasaule tika iepazīstināta ar visai unikāla izskata elektroauto.

Atbildēt

Līdzīgi raksti