Samsung Galaxy S10 Lite & A71

Ir aitas, būs cirpēji…

Sens latviešu teiciens. Bet šajā gadījumā, manuprāt, diezgan atbilstošs.

Nule CES 2020 (Consumer Electronics Show) tika prezentēti vairāki jauni vecie Samsung modeļi. Jauni vecie tāpēc, ka tie ir A51, AA71, S10 Lite un Note10 Lite (par to apskats nākamajā nedēļā). Taisnības labad jāsaka, ka vienīgais patiesais jaunums šajos telefonos ir jaunā Samsung vīzija par kameru izvietojumu, kura parāda kāds tas būs Februārī iznākošajai S20 sērijai.

Un jā, video tapšanas brīdī visi leaki vēl nebija iznākuši un mans minējums par S20 nosaukumu izrādījās precīzs.

Kas palika ārpus kadra:

A71:

Šis telefons man patika. Lai arī tam ir nedaudz vājāks procesors, tomēr tas ir spējīgāks par A80 un A70, tāpēc ir normāls uzlabojums šai līnijai. Kamēr ir pieprasījums pēc vidējās klases telefoniem, tādi tiks ražoti. Īpaši man patika aizmugurējā paneļa dizaina izvēle ar 3 “griezuma” leņķu/rakstu izvēli, kuri labi izskatījās dažādos rakursos. Man pat šis A71 šķita modīgāks un foršāks par S10.

Tam nav QI lādēšana, bet parastais fast charge savu darbu padara. Telefons nāk ar Android 10 un OneUI2, kas izskatās pietiekami labi un uz pārbāzta telefona tikai nedaudz iebremzēja kaut kādos brīžos. Katrā ziņā ne vairāk ne mazāk par S10. Ja cena tiešām būs ~450eur, tad es teiktu, ka pieklājīgs veikums.

S10:

Nuuuuu… Te es tiešām, arī nedēļu pēc testa perioda, vēl aizvien nesaprotu, kāda jēga šim telefonam. Nu tā, ka tiešām. Kāda? Man A71 patika vairāk no dizainiskā viedokļa. OIS video režīmā ir tikai 1 kamerai. Nav Wireless charging. Kaut kādā veidā Snapdragon 855 šķita “noguris”. Telefons bez dvēseles. Korpusa materiāls arī Glasstic. Ok, es saprotu, ka kaut kur, kaut kādā mistiskā veidā šim telefonam varētu atrast nišu, bet tas arī ir viss. Tam būs niša, nevis liels sekotāju pulks. S10e man šķiet, ka tad ir prātīgāks pirkums. Ja A71 ar labām kamerām varētu apelēt pie jauniešu maciņiem, tad šo man neizdevās izdomāt, kur pozicionēt. Iespējams, bet tikai iespējams, ka doma bija arī ielikt iekšā kameru izvietojumu un patestēt, vai patiks. Par ~650/660 eur es tomēr sagaidītu augstvērtīgāku materiālu izvēli, vismaz QI lādēšanu un atstātu austiņu izeju. Jo savādāk šis izskatās pēc tāda baltā zvirbuļa S10 sērijā. Nu tāds Travoltas mīms, kur ienākot nesaproti, kur atrodies, kāpēc esi šeit un kas tad galu galā ir jādara. 4500mAh baterija ir ievērojami vairāk, kā citiem s10 sērijas modeļiem. Tas priecēja.

Kopsavilkums:

Man patika, ka kameras no korpusa izbīdītas nu jau minimāli, līdz ar to nav vairs tāda telefona ļurgāšanās pa galdu, kura ir super kaitinoša.

Vai Glasstic ir pareizais risinājums korpusa uzbūvē? To rādīs laiks. Šobrīd S sērijai tas šķiet neatbilstoši un nedaudz sēriju degradējoši.

Nepamet sajūta, ka Samsung cenšas izveidot jaunu segmentu, bet šobrīd vēl ir par agru lai pateiktu tieši kādu. Laiks rādīs.

Vai A71 būtu vērts pirkt? Ja ir jāmaina telefons un gribas ielīst zem 500eur, tad varbūt. Tomēr varbūt, ka tas pats Huawei Nova 5t šķiet pievilcīgāks…

Vai S10 Lite būtu vērts pirkt? Nē. Es tā vietā varētu ieteikt S10e, kurš ir lētāks un pārliecinošāks.

Palielinātā akumulatora ietilpība ir apsveicama, bet ar tie vien nepietiek.

Dalies :

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Atbildēt

Jaunākie apskati
Tev varētu interesēt