Ierīces Programmatūra

Windows bāzētie ARM klēpjdatori atkārto Intel Clover Trail kļūdu

Kad Intel uzsāka planšetdatoru un viedtāruņu biznesu 2011. gadā, uzņēmumam bija unikāla vīzija par x86 planšetdatoru un viedtālruņu izstrādi, un pārdošanu. Kā paskaidroja Intel, mērķis bija nostiprināt ideju, ka x86 varētu sniegt lielu ātrdarbīgumu un papildfunkcijas, kuras nav ARM procesoros, tādējādi izmantotojot šo pozīciju, lai kļūtu par lielāko brendu. Praksē stratēģija nestrādāja. Pirmās Windows 8 Clover Trail planšetes bija vieglas un spēja ilgi darboties ar vienu baterijas uzlādi, bet tās bija lēnas un ar mazām datu glabātuvēm, reti kurš arī gribēja lietot Windows 8 planšeti.

Vēl viena liela problēma bija cena. Clover Trail planšetēm bieži bija lielas cenas, kā Core i3 un Core i5 klēpjdatoriem. Īsumā, lēnas ierīces, lielas cenas, programmatūras situācija, kurā lietotāji nevar zināt, vai viņu lietotne strādās Windows planšetē vai nē, nav laba recepte peļņas gūšanai. Es domāju, ka nozare guva savu mācību pēc Intel Windows planšešu izgāšanās no 2011. līdz 2013. gadam. Ir pārsteidzoši redzēt, ka ARM pārdevēji kopē Intel ieradumus.

Toms Hardware apraksta, kā jaunā Samsung Galaxy Book 2 planšete darbina Windows pārāk lēni, lai pamatotu savu 1000 dolāru cenu. Avrams Pilčs (Avram Piltch) raksta:
“Manos testos Snapdragon 850 smagi cīnījās ar Chrome, pasaules populārāko interneta pārlūkprogrammu, kamēr tā nelielais 4GB RAM apjoms padarīja vairāku uzdevumu izpildi neciešamu. Kad es sērfoju internetā ar 12+ atvērtām cilnēm un Youtube video straumi vēl vienā logā, bija ļoti manāmas aiztures. Katru reizi, kad es mainīju cilni, man bija jāuzgaida lapas pārzīmēšanu pāris sekundes, pat ja lapas jau bija novilktas. Brīžiem sistēma pat “iesala” uz dažām sekundēm. Lai salīdzinātu ar līdzīgu Intel datoru, es pamēģināju izdarīt to pašu ar Surface Pro 6, kuram ir Core i5 CPU un 8GB RAM. Ne tikai nebija manāmas aiztures mainot cilnes, bet lapas arī atvērās daudz ātrāk, kaut arī abas ierīces lietoja to pašu Wi-Fi tīklu”.

Rezultāti īpaši neatšķiras no Samsung Ativ testiem pirms sešiem gadiem. Samsung Galaxy Book 2 ātrdarbīgums nav labs, pat izpildot ARM programmas, kuras neemulē Win32 režīmu. Kad tiek veikta emulācija, ātrdarbīgums ir daudz sliktāks.

Vai tās ir labojamas problēmas?

Nesaku, ka Galaxy Book 2 un Ativ ir vienādi. Lasot Tom’s Hardware apskatu, ir skaidrs, ka Galaxy Book 2 kopumā ir daudz labāka sistēma nekā pirmās Windows 8 ierīces, kuras redzējām 2012. gadā. Bet ir fakts, ka tiek atkārtotas tās pašas kļūdas. Programmtūras atbalsts un zemais ātrdarbīgums atgādina Surface RT un Clover Trail problēmas 2012. gadā. Snapdragon 850 ir ātrāks nekā Snapdragon 835, bet Tom Hardware ziņotais 15% pārsvars ne tuvu nav pietiekami liels, lai būtu ērti lietot Windows.
Galaxy Book 2 ir lēna planšete jaudīga klēpjdatora cenā un ir pārsteidzoši redzēt, kā Samsung atkārto stratēģiju, kura radīja 10 miljardus dolāru lielus zaudējumus Intel. 2012. gada problēmas nozīmēja, ka Intel augstā gala planšetdatoru platforma nebija pietiekami ātra, lai pamatotu savu cenu, Windows RT programmatūra nebija gatava, tāpēc Windows planšetes ar x86 procesoriem izgāzās.

Ja uzņēmumi nopietni vēlas salauzt x86/Windows monopolu, būs nepieciešams pārdot par jaudai un iespējām piemērotu cenu, pamazām palielinot cenas ar papildus iespējām. Vai arī skatāmies kā Windows ar ARM 2.0 atkārtojas tieši tāpat, 2 reizes pēc kārtas.

Abots: extremetech.com

Atbildēt

Līdzīgi raksti