Drošība

Windows XP pirmkods noplūst tiešsaistē

Pagājušajā nedēļā tiešsaistē noplūdis Microsoft Windows XP  un Server 2003 pirmkods. Tas publicēts vairākās koplietošanas vietnēs. Šī ir pirmā reize, kad publiski ir noplūdis Windows XP pirmkods, lai gan noplūdušie faili apgalvo, ka šis kods ir dalīts privāti jau gadiem ilgi.

Maz ticams, ka pirmkoda noplūde radīs nopietnus draudus uzņēmumos, kuros vēl joprojām tiek izmantoti Windows XP datori. Microsoft beidza atbalstīt Windows XP jau 2014. gadā. Neskatoties uz to, 2017. gadā uzņēmums reaģēja uz WannaCry ļaunprogrammatūras uzbrukumu, kas parādījās kā atjauninājums.

Lai gan šī ir pirmā reize, kad Windows XP pirmkods ir parādījies publiski, Microsoft izmanto īpašu valdības drošības programmu (VPS), kas ļauj valdībām un organizācijām kontrolēt piekļuvi pirmkodam un citam tehniskajam saturam.

Šī nav pirmā reize, kad Microsoft operētājsistēmas pirmkods noplūst tiešsaistē. Pirms dažiem gadiem bija noplūdis vismaz 1GB ar Windows 10 pirmodu. Šogad uzņēmums saskāries ar virkni Xbox saistītu pirmkodu noplūdi. Oriģinālais Xbox un Windows NT 3.5 pirmkods parādījies tiešsaistē maijā, tikai dažas nedēļas pēc tam, kad Xbox Series X grafikas pirmkods tika nozagts un noplūda tiešsaistē.

Nav skaidrs, cik daudz no Windows XP pirmkoda ir iekļauts šajā noplūdē, bet kāds Windows sistēmas eksperts jau ir atradis Microsoft NetMeeting lietotāja sertifikāta parakstīšanas atslēgas.

Avots: The Verge

Atbildēt

Līdzīgi raksti