Jaunumi Tehnoloģiju jaunumi

Xiaomi demonstrē trešās paaudzes displeja kameru tehnoloģiju

Xiaomi prezentē savu trešās paaudzes zem displeja kameru tehnoloģiju, kas ļaus izmantot viedtālruņus ar patiesu pilnekrāna displeju.

Xiaomi pirmo reizi viedtālruņu zem displeja kameru tehnoloģiju bija izstrādājis pagājušā gada jūnijā. Kopš tā laika uzņēmums ir strādājis pie turpmākas tehnoloģijas uzlabošanas, un tagad uzņēmums saka, ka tas ir gatavs 2021. gadā masveidā ražot viedtālruņus ar šo tehnoloģiju.

Trešās paaudzes kameras tehnoloģijā Xiaomi saka, ka tā ir “ievērojami uzlabojusi” pilnekrāna efektu, izmantojot pielāgotu pikseļu izvietojumu un optimizētu kameras algoritmu, lai sasniegtu tādu pašu veiktspēju kā tipiskas priekšējās kameras viedtālruņos. Pielāgoti izstrādāts pikseļu izvietojums, ko Xiaomi izmanto trešās paaudzes zem displeja kamerā, ļauj gaismai iet caur displeju  apakšpikseļu spraugām.

Uzņēmums to ir spējis sasniegt saglabājot katra atsevišķa pikseļa RGB apakšpikseļu izkārtojumu, tādējādi nodrošinot, ka netiek ietekmēta displeja kvalitāte. Uzņēmums arī saka, ka, salīdzinot ar citiem tirgus risinājumiem, tas ir dubultojis horizontālo un vertikālo pikseļu skaitu, tādējādi displejā virs kameras laukuma sasniedzot tādu pašu pikseļu blīvumu kā tā daļa zem tā. Tas nodrošina, ka displeja laukumam virs kameras ir tāds pats spilgtums, krāsu gamma un precizitāte kā citām paneļa daļām.

Xiaomi ir izstrādājis arī īpašu shēmas dizainu, kas ļauj paslēpt vairāk komponentu zem RGB apakšpikseļiem, tādējādi palielinot gaismas caurlaidību zem ekrāna esošajai kamerai. Šie uzlabojumi noved pie tā, ka zem displeja esošā kamera piedāvā tādu pašu attēla kvalitāti kā parastās priekšējās kameras, kas atrodamas mūsdienu viedtālruņos.

Pirmajams Xiaomi viedtālrunim, kas izmanto trešās paaudzes kameru zem displeja, vajadzētu debitēt 2021. gadā.

 

Avots: Neowin

Atbildēt

Līdzīgi raksti